January 31, 2023, 9:21 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

পৰীক্ষাৰ মাজতে মাতৃক হেৰুওৱা দুৰ্ভগীয়া কংকণজ্যোতিৰ কাষত সমাজকৰ্মী ইলিয়াছ ৰহমত উল্লাহ

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, March 22, 2022
  • 134 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ আজিৰ তাৰিখতো জীয়াই আছে মানৱতা। তাৰেই নিদৰ্শন দাঙি ধৰিলে নগাঁও জিলাৰ জুৰীয়াৰ বিশিষ্ট সমাজকর্মী ইলিয়াছ ৰহমত উল্লাই৷ আচলতে, বুকুত মাতৃক হেৰুওৱাৰ বেদনা লৈ জুৰীয়াৰ তেলিয়া গাৱঁৰ কংকন জ্যোতি বৰা নামৰ এজন ছাত্ৰই অৱতীৰ্ণ হৈছে উচ্চতৰ মাধ্যমিক চূড়ান্ত বৰ্ষৰ পৰীক্ষাত। জানিব পৰা মতে, পৰ্বেই পিতৃক হেৰুওৱা ছাত্ৰজনৰ মাতৃৰো উচ্চতৰ মাধ্যমিক চূড়ান্ত বৰ্ষৰ পৰীক্ষা চলি থকা সময়তে বিয়োগ ঘটে। ছাত্ৰজনৰ এনে দুৰ্যোগৰ সময়ত স্থানীয় গাঁও বাসীয়ে তেওঁৰ কাষত থিয় দি সহায়-সহযোগিতা আগবঢ়াই অহাৰ সময়তে আজি জুৰীয়াৰ বিশিষ্ট সমাজকর্মী ইলিয়াছ ৰহমত উল্লাই কংকন জ্যোতিৰ বাসগৃহত উপস্থিত হৈ পিতৃ-মাতৃহীনা ছাত্ৰজনৰ দুখত সমভাগী হৈ কিছু ফল মূল, খাদ্য-সামগ্ৰী, ধূতি, চেলেং, গামোচা আদি প্ৰদান কৰি ছাত্ৰজনৰ মনোবল বৃদ্ধি কৰাৰ লগতে এক মহানুভৱতাৰ পৰিচয় দাঙি ধৰে। উল্লেখ্য যে, সৰবৰহী শিক্ষিত যুৱক ইলিয়াছ ৰহমত উল্লাই বিগত সময়ছোৱাত নগাঁও জিলাৰ বহু নিৰ্যাতিত, নিপীড়িত, অসহায় পৰিয়ালক সাধ্যানুসাৰে সহায়ৰ হাত আগবঢ়াই আহিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে