February 1, 2023, 11:30 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

পৰিয়ালসহ পলায়ন শ্ৰীলংকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি গোটাৱায়া ৰাজপাক্ষে

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, July 13, 2022
  • 48 Time View

ডিজটেল ডেস্কঃ শ্ৰীলংকাত অব্যাহত আছে গণ প্ৰতিবাদ। বুধবাৰে পুৱাৰ ভাগৰ পৰা জৰুৰী অৱস্থা ঘোষণা কৰিছে শ্ৰীলংকাত। প্ৰধানমন্ত্ৰী বাসভৱন সেনাই ঘেৰাও কৰি ৰাখিছে। ৰাষ্ট্ৰপতিৰ বাসভৱনৰ দখল কৰাৰ পিছত এইবাৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ বাসভৱনৰ দিশে আগবাঢ়িছে ক্ষুব্ধ জনতা। শ্ৰীলংকাৰ ৰাজধানী কলম্বোত প্ৰতিবাদকাৰীয়ে ৰাষ্ট্ৰপতি গোটাৱায়া ৰাজপাক্ষেৰ পদত্যাগ দাবী কৰে আৰু প্ৰধানমন্ত্ৰী বাসগৃহৰ দিশে প্ৰতিবাদকাৰীসকল অগ্ৰসৰ হ’য়। প্ৰধানমন্ত্ৰী মালদ্বীপলৈ পলায়ন কৰাৰ বাতৰিৰ পিছতেই বুধবাৰে পুৱাৰ পৰা দ্বীপপুঞ্জটোত উত্তেজনা বৃদ্ধি পায়। প্ৰতিবাদকাৰীয়ে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ বৰ্খাস্ত কৰাৰ দাবী উত্থাপন কৰিছে। ৰাষ্ট্ৰপতি ৰাজপাক্ষেই পৰিবাৰ আৰু নিৰাপত্তাৰক্ষীসহ সেনাবাহিনীৰ বিমানত মঙলবাৰে নিশা পলায়নৰ বাতৰি প্ৰকাশ হৈছে। ৰাষ্ট্ৰপতিজনৰ ভাতৃ প্ৰাক্তন বৃত্তমন্ত্ৰী বছিল ৰাজপাক্ষেইও ইতিমধ্যেই দেশ এৰি পলায়ন কৰে।

ৰাষ্ট্ৰপতি গোটাৱায়া ৰাজপাক্ষেই বুধবাৰৰ ভিতৰত পদত্যাগ কৰি ক্ষমতা হস্তান্তৰ কৰিব বুলি ঘোষণা কৰিছিল আৰু অহা ২০ জুলাইত সৰ্বদলীয় বৈঠকে নতুন ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচন কৰাৰ কথা আছিল। ইয়াৰ পূৰ্বে ৰাষ্ট্ৰপতিৰ পলায়নে সাধাৰণ জনতাক অধিক উত্তেজিত কৰিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে