February 2, 2023, 3:48 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

প্ৰাক্তন আছু নেতাৰ বহু দুখ-বেদনাঃ প্ৰাক্তন আছুৱে অচিৰেই জন্ম দিব অৰাজনৈতিক সংগঠনৰ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, May 15, 2022
  • 60 Time View

কোকৰাঝাৰঃ সদৌ অসম ছাত্ৰ সন্থাৰ প্ৰাক্তন সদস্যৰ উদ্যোগত ৰাজ্যত অচিৰেই গঠিত হ’ব আন এটি অৰাজনৈতিক সংগঠনৰ। ইতিমধ্যে জিলাই জিলাই আছুৰ প্ৰাক্তন সতীৰ্থ সন্মিলনৰ সভা অনুষ্ঠিত হৈছে আৰু জিলাভিত্তিক এখনকৈ সমিতি গঠিত হৈছে। বাকী থকা জিলাকেইখনতো প্ৰাক্তন সতীৰ্থ সন্মিলন অনুষ্ঠিত হ’ব আৰু এখনকৈ সমিতি গঠিত হ’ব। ইয়াৰ পিছতে গুৱাহাটীত প্ৰতিনিধি সভা অনুষ্ঠিত হ’ব আৰু প্ৰতিনিধি সভাৰ পিছতে জাতীয় অভিবৰ্তন অনুষ্ঠিত কৰি নতুন অৰাজনৈতিক সংগঠনৰ জন্ম দিয়া হ’ব। এই মন্তব্য কৰিছে প্ৰাক্তন আছু নেতা শংকৰ প্ৰসাদ ৰায় আৰু প্ৰবীণ বড়োৱে।

কোকৰাঝাৰ সাহিত্য সভা ভৱনত আজি ড০ পৰেশ চন্দ্ৰ ৰায়ৰ সভাপতিত্বত অনুষ্ঠিত কোকৰাঝাৰ জিলা আছুৰ প্ৰাক্তন সতীৰ্থ সন্মিলনত উপস্থিত থাকি নেতাদ্বয়ে উক্ত মন্তব্য প্ৰকাশ কৰিছে। সাংবাদিকৰ এক প্ৰশ্নত্তোৰত প্ৰাক্তন আছু নেতা প্ৰবীণ বড়োৱে কয় যে নতুনকৈ গঠিত হ’বলগা সংগঠনটো মুলত চাৰিটা উদ্দেশ্য লৈ গঠিত হ’ব। মানৱীয়তা সম্পৰ্ক গঢ়ি তোলা, অসমৰ অৰ্থনৈতিক বুনিয়াদ গঢ়ি তোলা, ট্ৰাষ্ট গঠন কৰি অৰ্থনৈতিকভাৱে দুৰ্বল প্ৰাক্তন আছু কৰ্মীক সহায় কৰা আৰু জাতীয় সমস্যা সমাধানৰ ক্ষেত্ৰত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰাটোৱেই হ’ব সংগঠনটোৰ মূল উদ্দেশ্য।

সংগঠনটোৱে ৰাজনীতিৰ উৰ্ধত থাকিব যদিও সকলো ৰাজনৈতিক দিশ আলোচনা কৰা হ’ব বুলি মন্তব্য কৰি প্ৰবীণ বড়োৱে কয় যে আমি যদিও ৰাজনীতিৰ সতে জড়িত থকা ব্যক্তি তৎসত্বেও অৰাজনৈতিক চিন্তা-চৰ্চাৰে সংগঠনটোক আগুৱাই লৈ যাম। সংগঠনৰ পতাকা, সংবিধান সম্পূৰ্ণ আছুতকৈ পৃথক হ’ব বুলিও মন্তব্য কৰিছে প্ৰবীণ বড়োৱে।

ইপিনে প্ৰাক্তন আছু নেতা শংকৰ প্ৰসাদ ৰায়ে কয় যে প্ৰাক্তন আছুসকলৰ অন্তৰত বহু দুখ-বেদনা আছে। মুল সমস্যাৰ কোনো সমাধান নহল, চুক্তিও ৰূপায়ন নহল। পুনৰাই একগোট হৈ জাতিৰ স্বাৰ্থত কাম কৰাৰ লক্ষ্য বান্ধি লোৱা হৈছে। নতুনকৈ গঠন হ’বলগীয়া সংগঠনটো কোনো ৰাজনৈতিক স্বাৰ্থত ব্যৱহাৰ হ’বলৈ দিয়া নহব। ৰাজনৈতিক-অৰাজনৈতিক সকলো ক্ষেত্ৰতে প্ৰাক্তন আছুৰ প্ৰতিনিধিত্ব আছে। ৰাজনৈতিক ক্ষেত্ৰত ৫ শতাংশ প্ৰাক্তন আছু থকাৰ লগতে সকলো ক্ষেত্ৰতে প্ৰাক্তন আছু আছে।

গুৱাহাটীত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া অভিবৰ্তনৰ প্ৰস্তুতি চলি আছে আৰু উক্ত অভিবৰ্তনত আমি প্ৰাক্তন আছু হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, সৰ্বানন্দ সোণোৱাল, প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্ত আৰু বৃন্দাৱন গোস্বামীক মাতি আনি তেওঁলোকৰ পৰাও পৰামৰ্শ গ্ৰহণ কৰিম বুলি মন্তব্য কৰিছে প্ৰাক্তন আছু নেতা শংকৰ প্ৰসাদ ৰায়ে। উল্লেখ্য যে, আজি কোকৰাঝাৰ সাহিত্য সভা ভৱনত অনুষ্ঠিত সভাত ড০ পৰেশ চন্দ্ৰ ৰায়ক কাৰ্যকাৰী সভাপতি আৰু উদয় কুমাৰ বসুমতাৰীক সাধাৰণ সম্পাদক হিচাপেলৈ প্ৰাক্তন আছুৰ সতীৰ্থ সন্মিলনৰ ৮৫জনীয়া কমিটি গঠন কৰা হয়। আজিৰ সভাত আছুৰ প্ৰাক্তন কেন্দ্ৰীয় কাৰ্যনিৰ্বাহক সদস্য ফণী পাঠক, কমলেশ ডেকা, নিৰঞ্জন নাথ, নজমুল হক, প্ৰদীপ ৰায় উপস্থিত থাকে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে