February 1, 2023, 2:38 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

প্ৰয়াত বিৰিঞ্চি শইকীয়াৰ স্মৃতিত প্ৰকাশিত গ্ৰন্থ উন্মোচন

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, March 16, 2022
  • 95 Time View

কলিয়াবৰৰ পৰা মুনিলাল গুপ্তাঃ কলিয়াবৰৰ সাংস্কৃতিক কৰ্মী তথা প্ৰাথমিক শিক্ষা খণ্ডৰ গাণনিক বিৰিঞ্চি শইকীয়াৰ স্মৃতিত আজি এখন স্মৃতিচাৰণ সভা অনুষ্ঠিত হয়৷ প্ৰয়াত বিৰিঞ্চি শইকীয়াৰ কলিয়াবৰৰ বৰিগাঁওস্থিত বাসগৃহত অনুষ্ঠিত এখন স্মৃতিচাৰণ সভাত কলিয়াবৰ মহকুমাৰ মহকুমাহধিপতি পবিত্ৰ কুমাৰ দাসে স্মৃতি গ্ৰন্থ উন্মোচন কৰে৷ সভাত কলিয়াবৰ শিক্ষা খণ্ডৰ বিষয়া কৰ্মচাৰী আৰু শিক্ষক-শিক্ষয়িত্ৰীয়ে, গুণমুগ্ধ, বিভিন্ন দল-সংগঠনৰ লোক উপস্থিত থাকে। যোৱা ৪ মাৰ্চত কলিয়াবৰৰ সাংস্কৃতিক কৰ্মী তথা প্ৰাথমিক শিক্ষা খণ্ডৰ গাণনিক বিৰিঞ্চি শইকীয়াৰ অকাল বিয়োগ ঘটিছে৷ অকাল বিয়োগত কলিয়াবৰৰ বিভিন্ন দল-সংগঠনৰ লগতে শিক্ষক-শিক্ষয়িত্ৰীসকলে গভীৰ শোক প্ৰকাশ কৰাৰ লগতে শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জনোৱা পৰিলক্ষিত হয়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে