February 9, 2023, 1:39 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

প্ৰবল খহনীয়াৰ কবলত বৰইচালা অঞ্চল, খবৰ ল’বলৈ আহৰি নাই বিধায়ক-প্ৰশাসনৰ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, September 20, 2020
  • 115 Time View

মাণিকপুৰঃ বঙাইগাঁও জিলাৰ উত্তৰ অভয়াপুৰী সমষ্টিৰ মাজেৰে বৈ যোৱা মানাহ নদীৰ বিধ্বংসী খহনীয়াই কালৰুপ ধাৰণ কৰিছে বৰইচালাত। কেইবাদিন ধৰি হৈ থকা নেৰানেপেৰা বৰষুণ আৰু মানাহ নদীৰ বাঢ়নী পানী কমিব ধৰাৰ লগে লগে বৰইচালাত বিধ্বংসী খহনীয়া আৰম্ভ হৈছে।

কিন্তু অঞ্চলটো খহনীয়াৰ কবলত পৰাৰ পিছতো স্থানীয় বিধায়ক আব্দুল হাই নাগৰী তথা বঙাইগাঁও জিলা প্ৰশাসন কিম্বা জলসম্পদ বিভাগৰ কোনো বিষয়ববীয়া অঞ্চলটোত উপস্থিত হৈ এবাৰলৈও পৰিস্থিতিৰ বুজ নলোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে ৰাইজে। ইফালে শনিবাৰে আমছুৰ সভাপতি ৰেজাউল কৰিম সৰকাৰে খহনীয়া অঞ্চল পৰিদৰ্শন কৰি স্থানীয় ৰাইজৰ লগত মত বিনিময় কৰে। সাংবাদিকৰ আগত আমছু নেতাগৰাকীয়ে চৰকাৰ, প্ৰশাসন তথা স্থানীয় বিধায়কৰ বিৰুদ্ধে ক্ষোভ প্ৰকাশ কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে