February 2, 2023, 9:40 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁৱৰ কুজিদাঁহত ক্ৰিকেট কৰ্মশালাৰ আয়োজন বৰ্ষাপাৰাত এ আৰ ৰহমানৰ সৈতে গীত গালে অসমৰ জীয়ৰী অন্তৰা নন্দীয়ে কি আছে নীলমণি ফুকনৰ গোপন পত্ৰত? আজিৰে পৰা গুৱাহাটীত আৰম্ভ G20 ৰ বৈঠক প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল

প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা

Reporter Name
  • Update Time : Friday, December 25, 2020
  • 830 Time View

নুমলীগড়ঃমৰঙি খণ্ড উন্নয়ন বিষয়াৰ সভা গৃহত প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়টোৰ সৈতে সংগতি ৰাখি এখন সভাৰ আয়োজন কৰে৷ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ অনলাইন ভাষণৰ পূৰ্বে মৰঙি খণ্ড উন্নয়ন বিষয়া লোকনাথ দাসৰ সঞ্চালনাত কৃষক সকলৰ উন্নয়নৰ বাবে চৰকাৰী আচঁনিৰ সুফল, ব্যৱহাৰ আৰু ৰাজসাহায্য আদিৰ ওপৰত কৃষি উন্নয়ন বিষয়া সংঘমিত্ৰা শৰ্মাই কৃষক সকল আগত বিশদভাৱে অবগত কৰে৷ সভাত মৰঙি ৰাজহ চক্ৰ বিষয়া ডেভিদ কুমাৰ বৰাই কৃষক সকলক ভূমি সংক্ৰান্তীয় সমস্যা দুৰ কৰাৰ লগতে অনান্য সমস্যা সমূহ সমাধান কৰাৰ বাবে কাম কৰাৰ বাবে প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ বুলি উল্লেখ কৰে ৷ পাঁচ শতাধিক কৃষক ৰাইজৰ উপস্থিতিত মৰঙি জিলা পৰিষদৰ সদস্যা পূৰবী শৰ্মা, ১১ খন গাওঁ পঞ্চায়তৰ সভাপতি, ১১ আঞ্চলিক পঞ্চায়তৰ সদস্য, ১১০ ৱাৰ্ড সদস্যৰ উপৰি কেবাটাও চৰকাৰী বিভাগৰ বিষয়া উপস্থিত থাকে ৷ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ কৃষক নিধিৰ ভিডিঅ’ কনফাৰেন্সৰ জৰিয়তে বিভিন্ন ৰাজ্যৰ কৃষক সকলৰ লগত হোৱা প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ পোনপটীয়া বাৰ্তালাপে কৃষক সকলক উৎসাহিত কৰা বুলি সমবেত কৃষকসকলে জানিবলৈ দিয়ে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে