September 27, 2022, 4:28 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা

Reporter Name
  • Update Time : Friday, December 25, 2020
  • 792 Time View

নুমলীগড়ঃমৰঙি খণ্ড উন্নয়ন বিষয়াৰ সভা গৃহত প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়টোৰ সৈতে সংগতি ৰাখি এখন সভাৰ আয়োজন কৰে৷ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ অনলাইন ভাষণৰ পূৰ্বে মৰঙি খণ্ড উন্নয়ন বিষয়া লোকনাথ দাসৰ সঞ্চালনাত কৃষক সকলৰ উন্নয়নৰ বাবে চৰকাৰী আচঁনিৰ সুফল, ব্যৱহাৰ আৰু ৰাজসাহায্য আদিৰ ওপৰত কৃষি উন্নয়ন বিষয়া সংঘমিত্ৰা শৰ্মাই কৃষক সকল আগত বিশদভাৱে অবগত কৰে৷ সভাত মৰঙি ৰাজহ চক্ৰ বিষয়া ডেভিদ কুমাৰ বৰাই কৃষক সকলক ভূমি সংক্ৰান্তীয় সমস্যা দুৰ কৰাৰ লগতে অনান্য সমস্যা সমূহ সমাধান কৰাৰ বাবে কাম কৰাৰ বাবে প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ বুলি উল্লেখ কৰে ৷ পাঁচ শতাধিক কৃষক ৰাইজৰ উপস্থিতিত মৰঙি জিলা পৰিষদৰ সদস্যা পূৰবী শৰ্মা, ১১ খন গাওঁ পঞ্চায়তৰ সভাপতি, ১১ আঞ্চলিক পঞ্চায়তৰ সদস্য, ১১০ ৱাৰ্ড সদস্যৰ উপৰি কেবাটাও চৰকাৰী বিভাগৰ বিষয়া উপস্থিত থাকে ৷ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ কৃষক নিধিৰ ভিডিঅ’ কনফাৰেন্সৰ জৰিয়তে বিভিন্ন ৰাজ্যৰ কৃষক সকলৰ লগত হোৱা প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ পোনপটীয়া বাৰ্তালাপে কৃষক সকলক উৎসাহিত কৰা বুলি সমবেত কৃষকসকলে জানিবলৈ দিয়ে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে