February 2, 2023, 4:57 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ বিজেপি সংসদীয় দলৰ বৈঠকত ‘কাশ্মীৰ ফাইল’ৰ কথা উল্লেখ

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, March 15, 2022
  • 81 Time View

বলিউদৰ ছবি ‘দ্য কাশ্মীৰ ফাইলছ’ বিগত কিছু দিন ধৰি যথেষ্ট শিৰোনাম দখল কৰি আহিছে। অৱশ্যে, ছবিখনক লৈ মিশ্ৰিত প্ৰতিক্ৰিয়া দেখা গৈছে। কিন্তু ইয়াৰ মাজতে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বিজেপি সংসদীয় দলৰ বৈঠকত কাশ্মীৰৰ ফাইলসমূহ আলোচনা কৰা দেখা যায়। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কয় যে কাশ্মীৰ ফাইলৰ দৰে চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাণ অব্যাহত থাকিব লাগে৷ কিয়নো এনে ধৰণৰ চলচ্চিত্ৰই সত্যক আগুৱাই আনিছে। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে দীৰ্ঘদিন ধৰি লুকাই থাকিবলৈ চেষ্টা কৰা সত্যক সন্মুখলৈ অনা হৈছে৷ যিসকলে সত্য লুকুৱাবলৈ চেষ্টা কৰিছিল তেওঁলোকে আজি প্ৰতিবাদ কৰিছে। এই সময়ছোৱাত প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে জামনগৰৰ ৰজাৰ কথাও উল্লেখ কৰে। দ্বিতীয় বিশ্বযুদ্ধৰ সময়ত জামনগৰৰ ৰজাই পোলেণ্ডৰ লোকসকলক আশ্ৰয় দিছিল। ইয়াৰ ফলাফল হৈছে যে আজি পোলেণ্ডে ইউক্ৰেইনৰ পৰা অহা আমাৰ শিক্ষাৰ্থীসকলক সহায় কৰিছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে