February 2, 2023, 4:37 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ওপজা দিনত কলাক্ষেত্ৰত শিল্পীক সম্বৰ্ধনা, হেঙেৰাবাৰীত ৰাষ্ট্ৰীয় সভানেত্ৰীৰ মোদী-সোণোৱালক প্ৰশংসা

কৃষ্টি প্ৰিয়া গগৈ
  • Update Time : Thursday, September 17, 2020
  • 78 Time View

গুৱাহাটীঃ প্ৰধান মন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ ৭০ সংখ্যাক জন্মদিনটোত গুৱাহাটী মহানগৰীত বিজেপিয়ে কেইবাটাও কাৰ্যসূচী ৰূপায়ন কৰে৷ গুৱাহাটী কলাক্ষেত্ৰত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ অসম ৰাজ্যিক সমিতিয়ে আয়োজন কৰে শিল্পী সম্বৰ্ধনা সমাৰোহ৷ এই অনুষ্ঠানত বিজেপিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সম্পাদক ৰাম মাধৱ, মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল, ৰাজ্যিক সভাপতি ৰণজিত কুমাৰ দাস, মন্ত্ৰী নৱ কুমাৰ দলে, সাংগঠনিক সাধাৰণ সম্পাদক ফণীন্দ্ৰনাথ শৰ্মা, উপস্থিত থাকি নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ বলিষ্ঠ নেতৃত্বত অসম তথা উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলত সৰ্বাংগীণ উন্নয়নৰ এক ন-দিগন্তৰ সূচনা হৈছে বুলি দাবী কৰে তিনিও নেতাই। মোদীক জনগণৰ অতিকৈ আপোন বুলি দাবী কৰি কেইবাগৰাকী শিল্পীক সম্বৰ্ধনা জ্ঞাপন কৰি শাসকীয় দলটোৰ নেতাসকলে শিল্পীসকলৰ সৈতে মত-বিনিময় কৰে।

হেঙেৰাবাৰীৰ ৰাজ্যিক বিজেপিৰ কাৰ্যালয়ত এখন সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰে বিজেপিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা মৰ্চাৰ সভানেত্ৰী বিজয়া ৰহটকাৰে। সংবাদমেল যোগে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী আৰু মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ ভূয়সী প্ৰশাংসা কৰি কয়ে যে নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে জীৱনৰ সকলো কাম দেশৰ বাবে কৰিছে৷ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ওপজা দিন উপলক্ষে সেৱা সপ্তাহ পালন কৰি বিশেষ ভাবে সক্ষম লোকক সহায়, গছপুলি ৰোপণ, ৰক্তদান আদি কৰিব বুলি কৈ অসমত এই সেৱা সপ্তাহ অতি সুন্দৰ ভাৱে পালন কৰা হৈছে বুলি কয়। নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ দৰেই অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালেও ভাল কাম কৰিছে আৰু অসমত মহিলাসকলৰ বাবে যথেষ্ট কাম হৈছে।

পুনৰ এই দুজন নেতাই অসমত নিৰ্বাচনৰ ৰণত অৱতীৰ্ণ হোৱাৰ কথা বিজেপিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা মৰ্চাৰ সভানেত্ৰী বিজয়া ৰহটকাৰে সংবাদমেল যোগে স্পষ্ট কৰি প্ৰধান মন্ত্ৰীয়ে সেৱাৰ এক উৎকৃষ্ট নিদৰ্শন দাঙি ধৰিছে বুলি কয়। যিসকলক সহায়ৰ প্ৰয়োজন সেইসকলক সহায় কৰাৰ উদ্দেশ্যে সমগ্ৰ দেশজুৰি বিভিন্ন কাৰ্সূচী ৰূপায়ন কৰি নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে যিখিনি সন্মান লাভ কৰিছে সেই সন্মান দেশৰ মহিলা, কন্যা, চাফাই কৰ্মীৰ লগতে নমামি গংগালৈ অৰ্পণ কৰা বুলিও কয় ৰহটকাৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে