February 9, 2023, 2:44 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

প্ৰধানমন্ত্রী নৰেন্দ্র মোদীক প্রশংসা মাৰ্কিন ৰাষ্ট্রপতি ড’নাল্ড ট্রাম্পৰ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, September 6, 2020
  • 156 Time View

নিউয়ৰ্কঃ প্রধানমন্ত্রী নৰেন্দ্র মোদীক প্রশংসা আমেৰিকাৰ ৰাষ্ট্রপতি ড’নাল্ড ট্রাম্পৰ ৷ আমেৰিকাত ৰাষ্ট্রপতি নির্বাচনৰ প্রচাৰ তুংগত উঠাৰ সময়তে ৰাষ্ট্রপতি ট্রাম্পে ভাৰতৰ প্রধানমন্ত্রী মোদীক ভূয়সী প্রশংসা কৰি কয়, ‘প্রধানমন্ত্রী মোদী এগৰাকী ভাল বন্ধু ৷ কাম কৰাটো সহজ নহয় যদিও তেওঁ অতি ভাল কাম কৰিছে৷’

উল্লেখ্য যে যোৱাবর্ষৰ ছেপ্ঢেম্বৰ মাহত হিউষ্টনত ‘হাউডী মোদী’ কার্যসূচীত প্রধানমন্ত্রী মোদীক প্রশংসা কৰাৰ প্রসংগ উত্থাপন কৰি মার্কিন ৰাষ্ট্রপতিগৰাকীয়ে পুনৰ মোদীক প্রশংসা কৰে৷ তাৎপর্যপূর্ণ যে চলিত বর্ষৰ ফেব্রুৱাৰী মাহত ভাৰত ভ্রমণলৈ অহাৰ সময়তো মার্কিন ৰাষ্ট্রপতিগৰাকীয়ে মোদীক প্রশংসাৰে উপচাইছিল৷

ক’ৰোনা মহামাৰীয়ে সংহাৰী ৰূপ লোৱাৰ পূর্বে ট্রাম্প আৰু মোদী ভাৰতৰ আহমেদাবাদত মিলিত হৈছিল৷ প্রধানমন্ত্রী মোদীৰ সৈতে তেওঁৰ সম্পর্ক ঘনিষ্ঠ প্রসংগৰে অহা তিনি নৱেম্বৰত ৰাষ্ট্রপতি নির্বাচনত তেওঁৰ সপক্ষত ভাৰতীয় আমেৰিকানক ভোটদান কৰিবলৈ আহ্বান জনায় ট্রাম্পে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে