February 3, 2023, 10:10 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁৱৰ কুজিদাঁহত ক্ৰিকেট কৰ্মশালাৰ আয়োজন বৰ্ষাপাৰাত এ আৰ ৰহমানৰ সৈতে গীত গালে অসমৰ জীয়ৰী অন্তৰা নন্দীয়ে কি আছে নীলমণি ফুকনৰ গোপন পত্ৰত? আজিৰে পৰা গুৱাহাটীত আৰম্ভ G20 ৰ বৈঠক প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল

প্ৰথম খোজতে উন্নত ফলাফল পৰমাইভেটি জাতীয় বিদ্যালয়ৰ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, June 30, 2022
  • 51 Time View

বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাৰ জুৰীয়াৰ সমীপৰ পৰমাইভেটীস্থিত ব্যক্তিগত খণ্ডৰ অগ্ৰণী শিক্ষানুষ্ঠান পৰমাইভেটী জাতীয় বিদ্যালয়ে এইবাৰ উচ্চতৰ মাধ্যমিকৰ ফলাফলত এশ শতাংশ উত্তীৰ্ণৰে উন্নত ফলাফল দাঙি ধৰিবলৈ সক্ষম হৈছে । প্ৰতিষ্ঠা কালৰে পৰাই বৃহত্তৰ অঞ্চলজুৰি সুস্থ শৈক্ষিক পৰিৱেশ গঢ়ি তোলাত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা গ্ৰহণ কৰি অহা এই শিক্ষানুষ্ঠানখনৰ পৰা এইবাৰ উচ্চতৰ মাধ্যমিক চূড়ান্ত পৰীক্ষাৰ বিজ্ঞান শাখাত প্ৰথম বাৰৰ বাবে ১১ জন ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে অৱতীৰ্ন হৈছিল । ইয়াৰে তিনিজন ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে প্ৰথম বিভাগ আৰু ৮ জন ছাত্ৰ -ছাত্ৰীয়ে দ্বিতীয় বিভাগত উত্তীৰ্ণ হৈ এশ শতাংশ উত্তীৰ্ণৰে বৃহত্তৰ অঞ্চললৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিছে ।

উল্লেখ্য যে, বিশিষ্ট সমাজ সংগঠক তথা সমাজ সচেতন ব্যক্তি ডাঃ ৰিয়াজ উদ্দিনৰ আশাশুধীয়া প্ৰচেষ্টাত গ্ৰামাঞ্চলৰ দৰিদ্ৰ শ্ৰেণীৰ নৱ প্ৰজন্মক সু-শিক্ষাৰে গঢ়ি তোলাৰ মহান লক্ষ্যৰে প্ৰতিষ্ঠা কৰা এই শিক্ষানুষ্ঠানখনৰ এনে সফলতাই সকলোকে উৎফুল্লিত কৰি তুলিছে ৷ আনকি, বিজ্ঞানৰ দৰে কঠিন পাঠ্যক্ৰমৰ পৰীক্ষাত এই শিক্ষানুষ্ঠানখনৰ পৰা ভিতৰুৱা গ্ৰামাঞ্চলৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে দেখুওৱা এনে ফলাফলে শিক্ষানুষ্ঠানখনৰ শিক্ষক-শিক্ষয়িত্ৰী আৰু ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ মাজতো নতুন উদ্যমৰ সৃষ্টি কৰিছে ৷ ইফালে, সুখ্যাতিৰে উত্তীৰ্ণ হৈ শিক্ষানুষ্ঠানখনক সমাজৰ আগত উজ্বলাই তোলা কৃতী ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক আজি বিদ্যালয়ৰ তৰফৰ পৰা ফুলাম গামোচাৰে সম্বৰ্ধনা জনোৱা হয়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে