January 30, 2023, 4:56 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

প্ৰথমে চুবুৰীয়া, ভাৰত শ্ৰীলংকাৰ সৈতে আছেঃ ১ বিলিয়ন আমেৰিকান ডলাৰ ক্ৰেডিট লাইন স্বাক্ষৰ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, March 17, 2022
  • 113 Time View

শ্ৰীলংকাৰ লাওলোৱা অৱস্থা৷ খাদ্য-সামগ্ৰী তথা সাৰুৱা তেলৰ অত্যাধিক মূল্য বৃদ্ধিত হাহাকাৰ কৰিবলগীয়া হৈছে দেশখনৰ নাগৰিকে৷ তাৰ মাজতে শ্ৰীলংকাৰ বিত্তমন্ত্ৰী বাচিল ৰাজপাক্ষে ভাৰত ভ্ৰমণ কৰিছে৷ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীক সাক্ষাৎ কৰি অৰ্থনৈতিক অংশীদাৰীত্ব, ভাৰতৰ পৰা বিনিয়োগ বৃদ্ধি সন্দৰ্ভত আলোচনা কৰে৷ আৰ্থিকভাৱে জুৰুলা হৈ পৰা শ্ৰীলংকাক সহায়ৰ হাত আগবঢ়াইছে ভাৰেত৷ অত্যাৱশ্যকীয় সামগ্ৰীৰ যোগানৰ বাবে ১ বিলিয়ন আমেৰিকান ডলাৰ ক্ৰেডিট লাইন স্বাক্ষৰিত কৰিছে। ভাৰতৰ দ্বাৰা সম্প্ৰসাৰিত সমৰ্থনৰ পেকেজৰ মুখ্য উপাদান হ’ব ক্ৰেডিট লাইন স্বাক্ষৰ৷ ভাৰতৰ বিদেশ মন্ত্ৰী ড০ এছ জয়শংকৰে টুইট কৰি কয় যে প্ৰথমে চুবুৰীয়া। ভাৰত শ্ৰীলংকাৰ সৈতে আছে। ১ বিলিয়ন আমেৰিকান ডলাৰ ক্ৰেডিট লাইন স্বাক্ষৰৰ দ্বাৰা ভাৰতে সাহায্য সামগ্ৰী প্ৰেৰণ কৰিব৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে