February 6, 2023, 9:22 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

প্ৰথমবাৰ মাস্ক পিন্ধা দেখা গ’ল উত্তৰ কোৰিয়াৰ স্বৈৰচাৰী শাসক কিম জং-উনক

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, May 12, 2022
  • 67 Time View

প্ৰথমবাৰৰ বাবে ক’ৰোনা ভাইৰাছ ভয়াবহ সংখ্যাত ধৰা পৰাত উত্তৰ কোৰিয়াত কঠোৰ লকডাউন জাৰি কৰা হৈছে। ইয়াৰ মাজতে প্ৰথমবাৰ মাস্ক পিন্ধি থকা অৱস্থাত দেখা গ’ল উত্তৰ কোৰিয়াৰ বৰ্বৰ শাসক কিং-জোং-উনক৷

উত্তৰ কোৰিয়াই কয় যে কিম জং-উনে ক’ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণ নিৰ্মূল কৰিবলৈ সংকল্পবদ্ধ। ৰাজ্যিক জৰুৰীকালীন অৱস্থা বুলি ঘোষণা কৰে৷

কিম জং-উনক নতুন ক’ৰোনাৰ সংক্ৰমণ বৃদ্ধিৰ ফলত মাস্ক পিন্ধা দেখা গৈছিল। প্ৰথমবাৰৰ দূৰদৰ্শনত মাস্ক পিন্ধা দেখা যায় কিম জং-উনক৷

উত্তৰ কোৰিয়াৰ ৰাজ্যিক সংবাদ মাধ্যমৰ খবৰ অনুসৰি ৰাজধানী পিয়ংইয়ংত ক’ৰোনা ভাইৰাছ বিয়পি পৰিছে। কিমান জন লোক সংক্ৰমিত হৈছিল তাৰ পৰিসংখ্যা মুকলি কৰা হোৱা নাই।

উত্তৰ কোৰিয়াই ক’ৰোনা ভাইৰাছ ভেকচিন কাৰ্যসূচী প্ৰত্যাখ্যান কৰিছে। কিন্তু বিভিন্ন দেশে তেওঁলোকৰ ভেকচিন যোগান ধৰিব বিচাৰিছিল৷ দেশখনে প্ৰস্তাৱ গ্ৰহণ কৰা নাছিল।

ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে, উত্তৰ কোৰিয়াই সীমান্ত বন্ধ কৰি সংক্ৰমণ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে। অৱশ্যে, বিশেষজ্ঞসকলে বিশ্বাস কৰে যে দেশখনত দীৰ্ঘদিন ধৰি ক’ৰোনা ভাইৰাছৰ সংক্ৰমণ হৈছে।

বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে টিকাকৰণ কাৰ্যসূচী গ্ৰহণ নকৰাৰ বাবে দেশৰ ২৫ নিযুত লোক বিপদাশংকাত আছে।

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে