February 6, 2023, 10:08 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

প্ৰতিলিটাৰ ডিজেলত ২৫ টকাকৈ বৃদ্ধি, পেট্ৰল পাম্পে বিক্ৰী কৰা ডিজেলৰ খুচুৰা মূল্যত নপৰে প্ৰভাৱ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, March 20, 2022
  • 111 Time View

পাইকাৰী গ্ৰাহকৰ বাবে ডিজেলৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ২৫ টকা বৃদ্ধি কৰা হৈছে। বৃহৎ পৰিমাণৰ গ্ৰাহকক বিক্ৰী কৰি থকা ডিজেল এতিয়া প্ৰতি লিটাৰত ২৫ টকা ব্যয়বহুল হৈ পৰিব। আন্তৰ্জাতিক খাৰুৱা তেলৰ মূল্যত ৪০ শতাংশ বৃদ্ধিৰ পিছত এই পদক্ষেপ লোৱা হৈছে। অৱশ্যে, পেট্ৰ’ল পাম্পৰ জৰিয়তে বিক্ৰী হোৱা ডিজেলৰ খুচুৰা মূল্যত কোনো প্ৰভাৱ নপৰে৷ এই মাহত পেট্ৰ’ল পাম্পৰ বিক্ৰী ২০ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে। বাছ আৰু মল খুলি দিয়াত বৃহৎ পৰিমাণৰ গ্ৰাহকে পেট্ৰ’ল পাম্পৰ পৰা ইন্ধন ক্ৰয় কৰিছে। সাধাৰণতে তেওঁলোকে পেট্ৰ’লিয়াম কোম্পানীৰ পৰা পোনপটীয়াকৈ ইন্ধন ক্ৰয় কৰে। এইটোৱে ইন্ধন বিক্ৰী কৰা কোম্পানীবোৰৰ লোকচান বৃদ্ধি কৰিছে। আটাইতকৈ বেছি প্ৰভাৱিত হৈছে নাইৰা এনাৰ্জি, জিঅ’-বিপি আৰু শ্বেলৰ দৰে কোম্পানী। বিক্ৰী বৃদ্ধি হোৱা স্বত্বেও, এই কোম্পানীবোৰে এতিয়ালৈকে পৰিমাণ হ্ৰাস কৰা নাই৷ কিন্তু এতিয়া পাম্পবোৰৰ বাবে অৰ্থনৈতিকভাৱে লাভজনক নহ’ব। অভিলেখ ১৩৬ দিনৰ বাবে ইন্ধনৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰা হোৱা নাই৷ যাৰ ফলত কোম্পানীবোৰে এই হাৰত অধিক ইন্ধন বিক্ৰী কৰাৰ পৰিৱৰ্তে পেট্ৰ’ল পাম্প বন্ধ কৰাটো অধিক কাৰ্যকৰী বিকল্প হ’ব। ২০০৮ চনত, ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজে বিক্ৰী “শূন্য” লৈ হ্ৰাস হোৱাৰ পিছত ইয়াৰ সকলো ১৪৩২ পেট্ৰ’ল পাম্প বন্ধ কৰি দিছিল। শেহতীয়াকৈ একেই পৰিস্থিতি হ’ব পাৰে। বৃহৎ পৰিমাণৰ গ্ৰাহকে পেট্ৰ’ল পাম্পৰ পৰা ক্ৰয় কৰি আছে। খুচুৰা বিক্ৰেতাসকলৰ লোকচান বৃদ্ধি কৰিছে। মুম্বাইৰ বৃহৎ পৰিমাণৰ গ্ৰাহকৰ বাবে ডিজেলৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ১২২.০৫ টকালৈ বৃদ্ধি পাইছে। পেট্ৰ’ল পাম্পত ডিজেল প্ৰতি লিটাৰত ৯৪.১৪ টকাত বিক্ৰী হৈ আছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে