January 30, 2023, 7:24 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

প্ৰতিবাদে ল’লে হিংসাত্মক ৰূপ : আৰক্ষীৰ জালত প্ৰয়াগৰাজ হিংসাৰ মাষ্টাৰমাইণ্ড

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, June 11, 2022
  • 39 Time View

ডিজিটেল ডেস্ক : উত্তৰ প্ৰদেশ আৰক্ষীয়ে ১০ জুনত জুম্মা নামাজৰ পিছত প্ৰয়াগৰাজত হোৱা হিংসাত্মক ঘটনাৰ মাষ্টাৰমাইণ্ডক আটক কৰিছে। আৰক্ষীয়ে কয় যে AIMIMৰ সৈতে জড়িত কিছুসংখ্যক লোকৰ নাম পোহৰলৈ আহিছে। আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি ঘটনাৰ মাষ্টাৰমাইণ্ড জাভেদ আহমেদক জিম্মাত লোৱা হৈছিল। উল্লেখ্য যে বিজেপিৰ নিলম্বিত মুখপাত্ৰ নুপুৰ শৰ্মাই হজৰত মহম্মদক অপমান কৰি কৰা মন্তব্যৰ পিছতে দেশজুৰি প্ৰতিবাদৰ জোৱাৰ উঠিছে৷ নুপুৰ শৰ্মাৰ গ্ৰেপ্তাৰৰ দাবী প্ৰতিবাদ বৰ্তমানেও অব্যাহত আছে৷ প্ৰয়াগৰাজত প্ৰতিবাদৰ সময়ত প্ৰতিবাকাৰীয়ে আৰক্ষীলৈ শিল নিক্ষেপ কৰিছিল৷ আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি আৰক্ষীলৈ শিল নিক্ষেপ কৰিবলৈ প্ৰতিবাদকাৰীয়ে নাবালক শিশুক ব্যৱহাৰ কৰিছিল। ঘটনা সন্দৰ্ভত ২৯ টা গুৰুত্বপূৰ্ণ ধাৰাৰ অধীনত এটা গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছিল।

আৰক্ষীৰ মতে, ঘটনাত জড়িতসকলৰ বিৰুদ্ধে গেংষ্টাৰ আইন আৰু এনএছএ-ৰ অধীনত ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হ’ব। আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি AIMIMৰ কিছুসংখ্যক লোকৰ নাম পোহৰলৈ আহিছে আৰু তেওঁলোকৰ বিৰুদ্ধে আৰক্ষীয়ে প্ৰমাণ সংগ্ৰহ কৰি আছো। প্ৰয়াগৰাজৰ আৰক্ষী অধীক্ষকে জনোৱা অনুসৰি হিংসাত জড়িত ৭০ জনৰ নাম পোহৰলৈ আহিছে আৰু ৫,০০০ তকৈও অধিক প্ৰতিবাদৰ সময়ত আছিল। তেওঁলোকৰ বিৰুদ্ধে গেংষ্টাৰ আইন আৰু এনএছএৰ অধীনত ব্যৱস্থা লোৱা হ’ব।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে