July 2, 2022, 12:49 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি কমতাপুৰ অটোনমাচ কাউঞ্চিলৰ সচিবালয় ভৱনৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে মুকলি কমনৱেলথ গেমছত খেলাৰ যোগ্যতা অৰ্জন শিৱসাগৰৰ জীয়ৰী পপী হাজৰিকাই গোৱালপাৰাত অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান ভাস্কৰজ্যোতি মহন্তৰ বিশেষ শিশু আৰক্ষী গোটৰ শুভ উদ্বোধন প্ৰথম খোজতে উন্নত ফলাফল পৰমাইভেটি জাতীয় বিদ্যালয়ৰ স্বামী স্ত্ৰীৰ চিপ লৈ আত্মহত্যা বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী প্ৰতাপ বৰদলৈৰ পৰলোক নগাঁওত বন্যাৰ্তক বান সাহায্য বিতৰণ কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ তদন্তৰ দায়িত্ব NIAক প্ৰদান কামৰূপ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিৰ বৈঠক সম্পন্ন ঘোষণা হ’ল বহু প্ৰতীক্ষাৰ অন্তত উচ্চতৰ মাধ্যমিক চূড়ান্ত পৰীক্ষাৰ ফলাফল, বিজ্ঞান শাখাৰ ১০ টা স্থানত ২০ গৰাকী শিক্ষাৰ্থীয়ে স্থান লাভ কৰিছে

প্ৰতিবাদে ল’লে হিংসাত্মক ৰূপ : আৰক্ষীৰ জালত প্ৰয়াগৰাজ হিংসাৰ মাষ্টাৰমাইণ্ড

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, June 11, 2022
  • 20 Time View

ডিজিটেল ডেস্ক : উত্তৰ প্ৰদেশ আৰক্ষীয়ে ১০ জুনত জুম্মা নামাজৰ পিছত প্ৰয়াগৰাজত হোৱা হিংসাত্মক ঘটনাৰ মাষ্টাৰমাইণ্ডক আটক কৰিছে। আৰক্ষীয়ে কয় যে AIMIMৰ সৈতে জড়িত কিছুসংখ্যক লোকৰ নাম পোহৰলৈ আহিছে। আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি ঘটনাৰ মাষ্টাৰমাইণ্ড জাভেদ আহমেদক জিম্মাত লোৱা হৈছিল। উল্লেখ্য যে বিজেপিৰ নিলম্বিত মুখপাত্ৰ নুপুৰ শৰ্মাই হজৰত মহম্মদক অপমান কৰি কৰা মন্তব্যৰ পিছতে দেশজুৰি প্ৰতিবাদৰ জোৱাৰ উঠিছে৷ নুপুৰ শৰ্মাৰ গ্ৰেপ্তাৰৰ দাবী প্ৰতিবাদ বৰ্তমানেও অব্যাহত আছে৷ প্ৰয়াগৰাজত প্ৰতিবাদৰ সময়ত প্ৰতিবাকাৰীয়ে আৰক্ষীলৈ শিল নিক্ষেপ কৰিছিল৷ আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি আৰক্ষীলৈ শিল নিক্ষেপ কৰিবলৈ প্ৰতিবাদকাৰীয়ে নাবালক শিশুক ব্যৱহাৰ কৰিছিল। ঘটনা সন্দৰ্ভত ২৯ টা গুৰুত্বপূৰ্ণ ধাৰাৰ অধীনত এটা গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছিল।

আৰক্ষীৰ মতে, ঘটনাত জড়িতসকলৰ বিৰুদ্ধে গেংষ্টাৰ আইন আৰু এনএছএ-ৰ অধীনত ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হ’ব। আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি AIMIMৰ কিছুসংখ্যক লোকৰ নাম পোহৰলৈ আহিছে আৰু তেওঁলোকৰ বিৰুদ্ধে আৰক্ষীয়ে প্ৰমাণ সংগ্ৰহ কৰি আছো। প্ৰয়াগৰাজৰ আৰক্ষী অধীক্ষকে জনোৱা অনুসৰি হিংসাত জড়িত ৭০ জনৰ নাম পোহৰলৈ আহিছে আৰু ৫,০০০ তকৈও অধিক প্ৰতিবাদৰ সময়ত আছিল। তেওঁলোকৰ বিৰুদ্ধে গেংষ্টাৰ আইন আৰু এনএছএৰ অধীনত ব্যৱস্থা লোৱা হ’ব।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে