February 9, 2023, 2:37 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

প্ৰতিথযশা সংগীত শিল্পী এছ পি বালাসুব্ৰমণিয়ামৰ মৃত্যুত শোক প্ৰকাশ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, September 25, 2020
  • 92 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ দেশৰ আগশাৰীৰ সংগীতজ্ঞ এছ পি বালাসুব্ৰমণিয়ামৰ মৃত্যুত গভীৰ শোক প্ৰকাশ কৰিছে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে৷ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে টুইট কৰি কয় যে এছ পি বালাসুব্ৰমণিয়ামৰ দুৰ্ভাগ্যপূৰ্ণ মৃত্যুত আমাৰ সাংস্কৃতিক পথাৰত বৃহৎ ক্ষতি৷ সমগ্ৰ ভাৰতত এটা ঘৰুৱা নাম৷ তেওঁৰ মধুৰ কণ্ঠ, আৰু সংগীত দশক ধৰি মন্ত্ৰমুগ্ধ কৰিছে৷ দুখৰ এই সন্ধিক্ষণত মোৰ বিচাৰ পৰিয়াল আৰু প্ৰশাসনৰ প্ৰতি আছে৷ ওম শান্তি৷

সুখ্যাতিসম্পন্ন সংগীতজ্ঞ শুকুৰবাৰে চেন্নাইৰ এখন ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়ত ৭৪ বছৰ বয়সত শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰে প্ৰতিথযশা গীতিকাৰ, সংগীত পৰিচালক, গায়ক এছ পি বালাসুব্ৰমণিয়ামে। ১৯৪৬ চনৰ ৪ জুনত জন্মগ্ৰহণ কৰা শিল্পীগৰাকীয়ে ১৬ টা ভাষাত ৪০ হাজাৰতকৈও অধিক গীতত কণ্ঠ নিগৰাইছিল। বিগত কিছুদিন পূৰ্বে তেওঁৰ শ্বাস প্রশ্বাসত কষ্টজনিত কাৰণত চিকিৎসালয়ত ভৰ্তিকৰা হৈছিল। বৃহস্পতিবাৰে তেওঁৰ স্বাস্থ্যৰ অধিক অৱনতি ঘটে। চিকিৎসকৰ অহৰহ প্ৰচেষ্টাৰ পিছতো অৱশেষত আজি শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰে শিল্পীগৰাকীয়ে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে