February 1, 2023, 2:10 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

পেট্ৰ’ল-ডিজেলৰ মূল্য হ্ৰাসঃ চৰকাৰ জনতাৰ বাবে-জনতাৰ স্বাৰ্থ সুৰক্ষিত কৰাটোৱেই কাম

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, May 21, 2022
  • 57 Time View

পেট্ৰ’ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য হ্ৰাসৰ পিছত নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে টুইট কৰি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰে৷ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে এইখন চৰকাৰ জনতাৰ বাবে আৰু মানুহৰ স্বাৰ্থ সুৰক্ষিত কৰাটোৱেই মুখ্য কাম বুলি কয়৷ টুইটযোগে প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে আমাৰ বাবে মূল কাম হৈছে জনসাধাৰণৰ স্বাৰ্থ সুৰক্ষিত কৰা। নাগৰিকৰ স্বাৰ্থ সদায়, প্ৰথম। ইন্ধনৰ মূল্য হ্ৰাস হোৱাত বহু খণ্ডৰ ওপৰত ইতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাব আৰু সাধাৰণ মানুহৰ দৈনন্দিন জীৱনলৈ সকাহ আনিব। আজি কেন্দ্ৰৰ নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ চৰকাৰে দেশবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ কঢ়িয়াই আনিছে। ইন্ধনৰ মূল্য হ্ৰাস কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে। প্ৰতি লিটাৰ পেট্ৰলত ৯ টকা ৫০ পইছা আৰু ডিজেলট ৭ টকাকৈ হ্ৰাস কৰাৰ সিদ্ধা লৈছে চৰকাৰে। কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে আবকাৰী শুল্ক হ্ৰাস কৰাৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণৰ পিছতে ইন্ধনৰ দাম হ্ৰাস পালে। আনহাতে ৰন্ধন গেছৰ চিলেণ্ডাৰৰ মূল্য হ্ৰাস কৰাৰ সিদ্ধা গ্ৰহণ কৰিব কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে। এটা চিলিণ্ডাৰত ২০০ টকাকৈ হ্ৰাস হ’ব পাৰে বুলি জানিব পৰা গৈছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে