February 6, 2023, 10:22 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

পৃথক কমতাপুৰ আৰু জনজাতিকৰণৰ দাবীত অটল আক্ৰাছু

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, September 15, 2020
  • 82 Time View

বঙাইগাঁওঃ বঙাইগাৱঁত আক্ৰাছুৰ সংবাদমেল৷ গ্ৰেটাৰ বঙাইগাঁও প্ৰেছ ক্লাবত সংবাদমেল আয়োজন কৰি আন্দোলনৰ কাৰ্যসূচী ঘোষণা আক্ৰাছুৰ৷ কে এ চি লৈ সন্তুষ্ট নহয় আক্ৰাছুৰ কৰ্মেশ্বৰ গোটে৷

কোচ ৰাজবংশী জনোগষ্ঠীৰ ছাত্ৰ সংগঠন আক্ৰাছুয়ে দীৰ্ঘদিনীয়া যি দাবী আছিল তাৰ পৰা বিচলিত নহয় ৷ পৃথককমতাপুৰ আৰু জনজাতিকৰণৰ দাবীত সৰৱ হৈ পুণৰ ৰাজপথত নামিব আক্ৰাছু ৷ৰাজবংশী সকলক বাৰে বাৰে চৰকাৰে প্ৰতাৰণা কৰাৰ অভিযোগ ৷

আগন্তক বিধান সভা নিৰ্বাচনত আক্ৰাছুৱে বি জে পি চৰকাৰক এশিকনি দিয়াৰ হুংকাৰ৷ অহা ২১ ছেপ্তম্বৰত প্ৰতিখন জিলা/মহকুমাত তিনি ঘন্টা অৱস্থান ধৰ্মঘট কৰি প্ৰতিবাদ কৰিব আক্ৰাছুয়ে ৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে