February 9, 2023, 1:37 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

পূৰ্বে স্থগিত ৰখা কৰ্মচাৰী পৰিষদৰ বাৰ্ষিক অধিবেশনৰ দিন ঘোষণা

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, July 26, 2022
  • 38 Time View

ডিজিটেল সংবাদ, বেবেজীয়া– সদৌ অসম কৰ্মচাৰী পৰিষদৰ ৩৭ সংখ্যক বাৰ্ষিক অধিবেশনখনি শিলচৰ জিলা কৰ্মচাৰী পৰিষদৰ আতিথ্যত যোৱা ১৬, ১৭ আৰু ১৮ মে’ত অনুষ্ঠিত কৰাৰ বাবে প্ৰস্তুতি সম্পূৰ্ণ কৰা হৈছিল ৷ কিন্তু সেই সময়ত ৰাজ্যৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ দৰে শিলচৰ আৰু ডিমা হাচাও জিলাত হোৱা নেৰানেপেৰা বৃষ্টিপাতৰ বাবে পথ যোগাযোগ সুচল নোহোৱাৰ বিপৰীতে গুৱাহাটী-শিলচৰৰ মাজৰ ৰে’ল চলাচল ৰে’লৱে কৰ্তৃপক্ষই বাতিল কৰাত দূৰদূৰণিৰ প্ৰতিনিধিসকলৰ যাতায়াতৰ অসুবিধাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি তাৎক্ষণিকভাবে অধিবেশনখনি স্থগিত ৰখা হৈছিল ৷ তদুপৰি শেহতীয়া বানে শিলচৰ চহৰকে ধৰি সমগ্ৰ ৰাজ্যখনতে বিস্তৰ ক্ষতিসাধন কৰে ৷ তৎস্বত্বেও কৰ্মচাৰী পৰিষদৰ সাংগঠনিক দিশৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি পূৰ্বৰ তিনিদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰ পৰিৱৰ্তে অহা ২৭ আৰু ২৮ আগষ্টত দুদিনীয়া সীমিত কাৰ্যসূচীৰে বাৰ্ষিক অধিবেশনখন শিলচৰতে অনুষ্ঠিত কৰাৰ বাবে নতুনকৈ সিদ্ধান্ত গ্ৰহন কৰা হৈছে ৷ এক বিবৃতিৰ জৰিয়তে কৰ্মচাৰী পৰিষদৰ সভাপতি প্ৰদীপ দত্ত আৰু ভাৰপ্ৰাপ্ত সম্পাদক প্ৰধান শ্যামন্ত দাসে এই বিষয়ে জানিবলৈ দিছে ৷ ক’ভিড মহামাৰী আৰু প্ৰলয়ংকৰী বানৰ পিছত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া অধিবেশনৰ কাৰ্যসূচীৰ সন্দৰ্ভত পৰিষদৰ সভাপতি আৰু ভাৰপ্ৰাপ্ত সম্পাদক প্ৰধানে জনোৱা মতে, ২৭ আগষ্টৰ দুপৰীয়া ১-৩০ বজাত কেন্দ্ৰীয় কাৰ্যনিৰ্বাহক সভা, বিয়লি ৩ বজাত সাধাৰণ সভাৰ প্ৰথম বৈঠক আৰু সন্ধিয়া ৬-৩০ বজাত সাধাৰণ সভাৰ দ্বিতীয় বৈঠক অনুষ্ঠিত হ’ব ৷ সেইদৰে ২৮ আগষ্টত পুৱা ৮ বজাত পতাকা উত্তোলন, শ্বহীদ বেদীত বন্তি প্ৰজ্বলন আৰু ১০ বজাত সাধাৰণ সভাৰ অন্তিম বৈঠকত বিষয়-বাচনি সভা অনুষ্ঠিত হ’ব ৷ গতিকে, ২৮ আগষ্টৰ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ ভিতৰত সামৰণি পৰিবলগীয়া অধিবেশনত কেন্দ্ৰীয় সমিতিৰ সকলো বিষয়-ববীয়া আৰু সদস্য, প্ৰতিখন জিলা কৰ্মচাৰী পৰিষদৰ ৮ গৰাকী নিৰ্বাচিত প্ৰতিনিধি আৰু পৰিষদৰ সদস্যভুক্ত শিক্ষক, শ্ৰমিক কৰ্মচাৰী সংগঠনসমূহৰ ৩ গৰাকীকৈ প্ৰতিনিধি উপস্থিত থাকি অধিবেশনখনি সাফল্যমণ্ডিত কৰি তুলিবৰ বাবে পৰিষদৰ সভাপতি আৰু ভাৰপ্ৰাপ্ত সম্পাদক প্ৰধানে সহযোগিতা কামনা কৰাৰ লগতে অধিবেশনত দৰ্শক প্ৰতিনিধিৰ ব্যৱস্থা নাথাকিব বুলি বিবৃতিটোৰ জৰিয়তে লগতে জানিবলৈ দিছে ৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে