February 6, 2023, 9:37 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

পূব কামৰূপ বন সংমণ্ডল আৰু গুৱাহাটী বনাঞ্চলিক কাৰ্যালয়ৰ উদ্যোগত বন মহোৎসৱৰ কাৰ্য্যসূচী সম্পন্ন

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, July 7, 2022
  • 38 Time View

চাংসাৰিঃ চলিত মাহৰ ১ জুলাইৰ পৰা ৭ জুলাই তাৰিখলৈ পালন কৰি অহা ৭৩ সংখ্যক বন মহোৎসৱৰ লগত সংগতি ৰাখি বৃহস্পতিবাৰে অন্তিম দিনৰ কাৰ্যসূচীত পূব কামৰূপ বন সংমণ্ডল আৰু গুৱাহাটী বনাঞ্চলিক কাৰ্যালয়ৰ উদ্যোগত তথা চন্দ্ৰপুৰ খণ্ড বন কাৰ্যালয়ৰ সহযোগত গুৱাহাটীৰ আমচং চাহ বাগিচা আদৰ্শ উচ্চ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ত বন মহোৎসৱৰ কাৰ্য্যসূচী অনুষ্ঠিত হৈ যায়। আজি ৭৩ তম বন মহোৎসৱ সপ্তাহৰ অন্তিম দিনটোত বন সজাগতা সৃষ্টিৰ বাবে বিদ্যালয় গৃহত এখন সভা অনুষ্ঠিত কৰি সভাৰ শেষত বিদ্যালয় চৌহদত ৩০ টা পুলি ৰোপণ কৰাৰ লগতে ৰাইজ আৰু শিক্ষাৰ্থীসকলক ৬০ টা পুলি বিতৰণ কৰি বন বিভাগৰ দ্বাৰা চলি থকা সপ্তাহজোৰা বৃক্ষৰোপণ অভিযান কাৰ্যসূচী সম্পন্ন কৰা হয়। আমচং চাহ বাগিচা আদৰ্শ উচ্চ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ প্ৰধান শিক্ষক উপেন গোস্বামীয়ে শুভাৰম্ভ কৰা আজিৰ সভা তথা বৃক্ষৰোপন অভিযান কাৰ্যসূচীত গুৱাহাটী বনাঞ্চলিক বিষয়া প্ৰাঞ্জল বৰুৱা , চন্দ্ৰপুৰ খণ্ড বন বিষয়া ধ্ৰুৱজ্যোতি শৰ্মা, বিদ্যালয়ৰ অন্যান্য সহকাৰী শিক্ষকৰ লগতে নাৰেংগী আৰু চন্দ্ৰপুৰ খণ্ড বন কাৰ্যালয়ৰ একাংশ কৰ্মচাৰী উপস্থিত আছিল বুলি জানিব পৰা গৈছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে