February 2, 2023, 4:43 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

পুলৱামা আক্ৰমণ সংঘটিত কৰাৰ বাবে ১০ লাখ টকা প্ৰদান কৰা হৈছিল মাছুদ আজহাৰৰ ভাতৃপুত্ৰক

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, August 27, 2020
  • 98 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ২০১৯ৰ ১৪ ফেব্ৰুৱাৰীত পুলৱামাত চিএৰপিএফ জোৱানৰ ওপৰত সংঘটিত আত্মঘাটী আক্ৰমণৰ বাবদ ১০ লাখ টকা প্ৰদান কৰা হৈছিল জৈছ-এ-মহম্মদৰ অধ্যক্ষ মাছুদ আজহাৰৰ ভাতৃপুত্ৰ মহম্মদ ওমৰ ফাৰুকক। আক্ৰমণ সংঘটিত হোৱাৰ দুদিন পূৰ্বে এই ধনৰাশি ওমৰৰ পাকিস্তানত থকা দুটাকৈ বেংক একাউণ্টযোগে প্ৰদান কৰা হৈছিল। যোৱা ২৫ আগষ্টত পুলৱামা কাণ্ডক লৈ এনআইএ-য়ে দাখিল কৰা চাৰ্জশ্বিটত উল্লেখ কৰা হৈছে এই তথ্য।

এনআইএৰ তদন্তত পোহৰলৈ অহা অনুসৰি, পুলৱামা কাণ্ডৰ মূল খলনায়ক ওমৰ ফাৰুকৰ এলাইড বেংক আৰু মেজান বেংকৰ যোগেদি সেই ধন প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল। পুলৱামা আক্ৰমণ সংঘটিত কৰাৰ বাবেই সেই ধন খৰছ কৰা হৈছিল বুলিও এনআইএয়ে চাৰ্জশ্বিটত উল্লেখ কৰিছে। মাছুদ আজহাৰৰ ভতিজা মহম্মদ ওমৰ ফাৰুকে সেই ধনৰ মুঠ ৬ লাখ টকা ব্যয় কৰি পুলৱামা আত্মঘাটী আক্ৰমণত ব্যৱহৃত মাৰুতি কাৰখন আৰু বিস্ফোৰক সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰিছিল।

তদন্ত অনুসৰি, ২০০ কেজি বিস্ফোৰক ক্ৰয়ৰ বাবদ ওমৰ ফাৰুকে ২.৮০ লাখ টকা ব্যয় কৰিছিল। আনহাতে পুলৱামা আক্ৰমণত ব্যৱহৃত আৰডিএক্স, জিলেটিন ষ্টিক পাকিস্তানৰ পৰা লাভ কৰিছিল সন্ত্ৰাসবাদীয়ে। প্ৰণিধানযোগ্য যে, পুলৱামা আক্ৰমণৰ পিছত নিৰাপত্তাৰক্ষীৰে হোৱা সংঘৰ্ষত নিহত হয় মহম্মদ ওমৰ ফাৰুক।

উল্লেখ্য যে, ১৪ ফেব্ৰুৱাৰীত জম্মু-কাশ্মীৰৰ পুলৱামাত চিআৰপিএফৰ কনভয়ত সংঘটিত হৈছিল এক আত্মঘাটী আক্ৰমণ। সন্ত্ৰাসবাদীৰ এই আক্ৰমণত ৪০ গৰাকী চিআৰপিএফ জোৱান শ্বহীদ হৈছিল। এই ঘটনাৰ পিছত কেন্দ্ৰীয় তদন্তকাৰী সংস্থা এনআইএয়ে তদন্ত চলাই যোৱা ২৫ আগষ্টত প্ৰায় ১৩,০০০ পৃষ্ঠাজোৰা চাৰ্জশ্বিট দাখিল কৰে। এই চাৰ্জশ্বিটত জৈছ-এ-মহম্মদৰ প্ৰধান মাছুদ আজহাৰৰ নামো উল্লেখ কৰা হৈছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে