August 7, 2022, 3:32 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

পুলিচৰ এনকাউণ্টাৰত দেশত বিগত দুটা বছৰত মৃত্যু ২৩৩ জনৰ

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, July 27, 2022
  • 11 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ২০২০ ৰ পৰা ২০২১ ৰ ভিতৰত পুলিচৰে হোৱা এনকাউণ্টাৰত দেশত ২৩৩ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে। লোকসভাত এই তথ্য জনাইছে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী নিত্যানন্দ ৰায়ে। বিগত দুটা বছৰত ভাৰতত ৪৪৮৬ জন লোকৰ জেইলত মৃত্যু হৈছে। সকলোতকৈ বেছি মৃত্যু হৈছে বিজেপি শাসিত উত্তৰ-প্ৰদেশত। ২০২০ৰ পৰা ২০০২১ ৰ ভিতৰত উত্তৰ-প্ৰদেশত ৯৫২ জন কাৰাবন্দীৰ মৃত্যু হৈছে। উত্তৰ-প্ৰদেশৰ পিছতেই বিগত দুটা বছৰত পশ্চিম বংগত ৪৪২ জন কাৰাবন্দীৰ মৃত্যু।

এই উদ্বেগজনক তথ্য সদনত প্ৰকাশ পোৱাৰ লগে লগেই দেশজুৰি প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হৈছে। বিহাৰত দুবছৰত ৩৯৬ জন কাৰাবন্দী মৃত্যু হৈছে। উত্তৰ বাৰতৰ লগতে উত্তৰ পূৰ্বাঞ্চলত জেইলত থকা লোকৰ মৃত্যুৰ সংখ্যা তুলনামূলকভাবে কম। মনিপুৰ, মিজোৰাম, নাগালেণ্ড অৰুণাচল আৰু ত্ৰিপুৰাত ১০ জনতকৈ কম লোকৰ মৃত্যু হৈছে। কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলত বিগত দুটা বছৰত কাৰাবন্দী লোকৰ মৃত্যুৰ সংখ্যা শূন্য।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে