January 30, 2023, 8:31 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

পুনৰ IAS টিনাৰ বিয়াৰ চৰ্চাঃ ৰাজস্থানৰ পুৰাতত্ত্ব বিভাগৰ সঞ্চালক প্ৰদীপ গন্দেভৰে দ্বিতীয়বাৰ বিয়াত বহিব

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, March 30, 2022
  • 83 Time View

প্ৰখ্যাত আইএএছ বিষয়া টিনা দাবি পুনৰ বিয়াত বহিব৷ ২০১৫ চনত ইউপিএছচিৰ শীৰ্ষস্থান দখল কৰিছিল টিনা দাবিয়ে৷ টিনাৰ দ্বিতীয় বিবাহৰ খবৰ পুনৰ চৰ্চালৈ আহিছে। প্ৰাক্তন স্বামী আৰু আইএএছ আথাৰ আমিৰ খানৰ সৈতে বিবাহ আৰু বিবাহ বিচ্ছেদৰ সময়তো চৰ্চালৈ আহিছিল৷ বিবাহ বিচ্ছেদৰ সাত মাহৰ পিছতে ৰাজস্থানৰ পুৰাতত্ত্ব বিভাগৰ সঞ্চালক প্ৰদীপ গন্দেভৰ সৈতে বিয়াত বহিব। প্ৰাক্তন স্বামী আথাৰ আমিৰ খানে বৰ্তমান কাশ্মীৰত কৰ্মৰত। শ্ৰীনগৰ পৌৰ নিগমৰ আয়ুক্ত আৰু শ্ৰীনগৰ স্মাৰ্ট চিটি লিমিটেডৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া। আথাৰে সামাজিক মাধ্যমত কামৰ সৈতে সম্পৰ্কিত পোষ্টিং কৰি থাকে।

আথাৰ আমিৰ খান মূলতঃ কাশ্মীৰৰ আৰু অনন্তনাগ জিলাৰ বাসিন্দা। মাত্ৰ ২৯ বছৰ বয়সৰ আথাৰৰ আইআইটি মাণ্ডিৰ পৰা বৈদ্যুতিক অভিযান্ত্ৰিকত বিটেক কৰে। ইয়াৰ পিছতে ইউপিএছচিৰ প্ৰস্তুতিত জড়িত হয় আৰু প্ৰথমবাৰৰ বাবে তেওঁ ৫৬০ তম স্থান লাভ কৰে। নিজৰ পদবীত সন্তুষ্ট নাছিল আৰু ২০১৫ চনত দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হৈছিল আৰু এইবাৰ দ্বিতীয় স্থানত দখল কৰে। সেই বছৰ টিনা দাবি শীৰ্ষস্থানত আছিল। দুয়োজনে একেলগে প্ৰশিক্ষণ লৈছিল আৰু এই সময়ছোৱাত দুয়ো ওচৰ চাপিছিল। দুয়োজনে ২০১৮ চনত বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হৈছিল আৰু বিয়াই শিৰোনাম দখল কৰিছিল৷ কিন্তু সম্পৰ্ক সোনকালে তিক্ত হৈ পৰিছিল। দুয়োজনৰ সংঘাত আৰু অভিযোগৰ বাবে পুনৰ চৰ্চালৈ আহে৷ ২০২০ চনত দুয়োজনে বিবাহ বিচ্ছেদৰ বাবে আবেদন কৰি ২০২১ চনৰ আগষ্টত বিবাহ বিচ্ছেদ কৰে৷

প্ৰাক্তন স্বামী আথাৰ কামৰ বাবে জনপ্ৰিয়৷ বহু পুৰস্কাৰো লাভ কৰিছে। স্মাৰ্ট চিটি বঁটা ২০২২ লাভ কৰিছে৷ শ্ৰীনগৰ স্মাৰ্ট চিটিয়ে বছৰটোৰ শ্ৰেষ্ঠ মহানগৰৰ বঁটা লাভ কৰিছে। ২০২০ চনত আইআইটি মাণ্ডিয়ে আৰু ২০১৯ চনত ভিলৱাৰা জিলা প্ৰশাসনে যুৱ সফলতা লাভকাৰী ৰূপে সন্মানিত কৰে। আথাৰৰ ইনষ্টাগ্ৰামত ৫ লাখ ৫০ হাজাৰ, টুইটাৰত ১ লাখ আৰু ফেচবুকত ১.৭ লাখতকৈও অধিক অনুসৰণকাৰী আছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে