May 25, 2022, 1:20 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

পুনৰ ৪৭গৰাকীৰ দেহত ক’ৰোনা, অসমত মুঠ ১৮৭৭গৰাকী আক্ৰান্ত

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, June 4, 2020
  • 91 Time View

গুৱাহাটীঃ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে সমগ্ৰ দেশত লক-ডাউন শিথিল কৰাৰ পিছতে ক্ৰমান্বয়ে বৃদ্ধি হৈছে ক’ৰোনা ৰোগীৰ সংখ্যা৷ দেশত ৰোগীৰ সংখ্যা ২ লাখ অতিক্ৰম কৰিছে৷ প্ৰতিখন ৰাজ্যত ৰোগীৰ সংখ্যা দ্ৰুত গতিত বৃদ্ধি হোৱাৰ দৰেই অসমতো ভয়াবহ ৰূপ ধাৰণ কৰিছে ক’ৰোনাই৷

বৃহস্পতিবাৰৰ দুপৰীয়া পৰ্যন্ত অসমত মুঠ ৰোগীৰ সংখ্যা হৈ পৰিছে ১৮৭৭গৰাকী৷ বৃহস্পতিবাৰে ৰাজ্যৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই ১১ বাজি ৪০ বজাত এটা টুইট কৰি ৰাজ্যত পুনৰ ৪৭গৰাকী নতুনকৈ লোক ক’ৰোনা পজিটিভ পোৱাৰ কথা উল্লেখ কৰিছে৷

মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে উল্লেখ কৰা মতে, আক্ৰান্তসকলৰ ভিতৰত হোজাই জিলাৰ ৪০গৰাকী, বঙাইগাঁও জিলাৰ ৪গৰাকী, ধেমাজি জিলাৰ ৬গৰাকী, বাক্সা জিলাৰ এগৰাকী আৰু বৰপেটা জিলাৰ ৩গৰাকী লোক আক্ৰান্ত হৈছে৷ ৰাজ্যত সৰ্বমুঠ আক্ৰান্তৰ সংখ্যা ১৮৭৭ হোৱাৰ লগতে ইতিমধ্যে সুস্থ হৈ ৪১৩গৰাকী লোক ঘৰলৈ গৈছে৷ ১৪৫৭গৰাকী ৰোগী চিকিৎসাধীন হৈ থকাৰ লগতে ৪গৰাকী লোকৰ মৃত্যু হৈছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে