February 9, 2023, 1:13 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

পুনৰ হাগ্ৰামাৰ বিস্ফোৰণ, বিটিচিক বিটিআৰ কৰা কাৰ্য অসাংবিধানিক

Reporter Name
  • Update Time : Friday, September 25, 2020
  • 96 Time View

কোকৰাঝাৰঃ ৰাজ্য চৰকাৰৰ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই বিটিচিত সোনকালে নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত নোহোৱাৰ লগতে বিটিচিক বিটিআৰ কৰা হ’ল বুলি ঘোষণা কৰাৰ পিছতে বিটিচিৰ ১৫ বছৰীয়া শাসক বিপিএফ দল সোচ্ছাৰ হৈ পৰিছে৷ মন্ত্ৰী হিমন্তই বিটিচিক এতিয়াৰে পৰা বিটিআৰ বুলি পৰিচিত হ’ব বুলি কোৱাৰ পিছতে হাগ্ৰামা মহিলাৰীয়ে শুকুৰবাৰে পুৱাই প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰি মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক নিৰ্বাচনী আয়ুক্ত নহয় বুলি কৈছিল৷ তাৰ পিছতে কোকৰাঝাৰত এখন সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰি মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক পুনৰ আক্ৰমণ কৰি আমি মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালকহে জানো বুলি কয়৷

হাগ্ৰামাৰ পুনৰ বিষ্ফোৰণ কৰি কয় যে বিটিচিক বিটিআৰ কৰা কাৰ্য অসাংবিধানিক। কড অব কনডাক্ট চলি থাকোতে ৰাজ্যপালৰ এই কাৰ্য অসাংবিধানিক। বিটিচিক বিটিআৰ কৰিবলৈ হলে কেবিনেটৰ অনুমোদন লব লাগিব। বিটিআৰ মানি লব নোৱাৰো, এইটো কৰ্ট অব চেলেঞ্জেবল। বিজেপি সন্দৰ্ভত মন্তব্য প্ৰকাশ কৰি হাগ্ৰামাই কয় যে বিজেপি কৰিলে কৰোনা নহয়। পীষুষ হাজৰিকাৰ কাম আমি ভাল পোৱা নাই। বিহাৰ নিৰ্বাচনৰ দিন ঘোষণা কৰিছে, তিনিটা পৰ্যায়ত, গতিকে বিটিচিৰ নিৰ্বাচনো অনুষ্ঠিত কৰিব লাগে। বিটিচি নিৰ্বাচনত বিজেপি আৰু ইউপিপিএল কোন সমষ্টিত জিকিব সেয়া আমি দেখিবলৈ পোৱা নাই। বিপিএফে গঠন কৰিব চৰকাৰ। এই সন্দৰ্ভত ৰাজ্যপালে অধিসূচনা জাৰি কৰিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে