February 9, 2023, 1:46 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

পুনৰ চৰ্চাত JNU ৷ অধ্যাপকে ঘূৰাই দিলে বেতনৰ ৪০ লাখ ধন

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, July 7, 2022
  • 43 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীক পাঠদান নকৰাকৈ দৰমহা লোৱাত বিবেকদংশন হ’ল এজন অধ্যাপকৰ৷ ক’ভিডৰ বাবে প্ৰায় তিনি বছৰ শিক্ষাদান কৰিব নোৱাৰা এজন শিক্ষকে কলেজ কৰ্তৃপক্ষক ঘুৰাই দিলে বেতনৰ বাবে জমা হোৱা ২৪ লাখ টকা৷ অধ্যাপকজনে খেদ প্ৰকাশ কৰি কয় যে, বিগত ৩৩ মাহে তেওঁ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীক পাঠদান কৰিব পৰা নাছিল৷ বিনাকষ্টে তেওঁ লাভ কৰা দৰমহাৰ কোনো মূল্য নাই৷ বিহাৰৰ মুজফৰপুৰত নিতিশ কলেজৰ সহকাৰী অধ্যাপক লালন কুমাৰৰ এই বিবেক দংশনে এতিয়া সকলোৰে দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছে৷ মহাবিদ্যালয়খনৰ পঞ্জিয়কৰ হাতত বেতনৰ ২৪ লাখ টকা জমা দি লালন কুমাৰে কয় যে, তেওঁ অনলাইন ক্লাছ কৰিছিল যদিও তাক লৈ নিজেই মুঠেই সন্তুষ্ট নহয়৷ ভাল ফলাফল দেখুৱাবৰ বাবে ছাত্ৰ-ছাত্ৰীক যি ধৰণেৰে জ্ঞান দিব লাগিছিল সেয়া কৰাত তেওঁ ব্যৰ্থ হৈছে৷ আৰু সেইবাবেই এক মানসিক দন্দত ভুগি তেওঁ গৰমহাৰ টকাখিনি ঘূৰাই দিছে৷ লালন কুমাৰৰ এই সিদ্ধান্ত এক নতুন দৃষ্টান্ত গঢ়ি তুলিব৷ ইফালে মহাবিদ্যালয়খনৰ অধ্যক্ষই লালনৰ এই সিদ্ধান্তক সহজভাবে ল’ব পৰা নাই৷ মহাবিদ্যালয়খনৰ অধ্যক্ষই লালনে মহাবিদ্যলয়খন এৰি অন্যত যোগদান কৰিবৰ বাবে এই ধন ঘূৰাই দিয়া বুলি উল্লেখ কৰিছে৷

উল্লেখ্য যে, লালন দিল্লীৰ জৱাহৰলাল নেহেৰু বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ৷ দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা পি. এইচ. ডি আৰু এম ফিল ডিগ্ৰী সমাপ্ত কৰিছে৷ ২০০৯ চনত নিতিশ মহাবিদ্যালয়ত সহকাৰী অধ্যাপক হিচাপে যোগদান কৰিছিল৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে