February 1, 2023, 3:46 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

পুনৰ কাশ্মীৰি পণ্ডিতক হত্যাঃ ৰাহুল ভাটক নিচেই ওচৰৰ পৰা গুলীয়াই হত্যা সন্ত্ৰাসবাদীৰ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, May 13, 2022
  • 54 Time View

পুনৰ আন এগৰাকী কাশ্মীৰি পণ্ডিতৰ হত্যাকাণ্ড সংঘটিত হৈছে জম্মু-কাশ্মীৰত৷ বৃহস্পতিবাৰে দুপৰীয়া ৰাহুল ভাট নামৰ কাশ্মীৰি পণ্ডিতক তিনি সন্ত্ৰাসবাদীয়ে গুলীয়াই হত্যা কৰে৷ বৃহস্পতিবাৰে জম্মু-কাশ্মীৰ চাদুৰা গাঁৱৰ তহচিলদাৰ কাৰ্যালয়ত কাম কৰি থকা অৱস্থাতে ৰাহুল ভাটক লক্ষ্য কৰি তিনি সন্ত্ৰাসবাদীয়ে গুলী চলাইছিল। উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ত কাম কৰা ৰাহুল ভাট আবেলি ৩ বাজি ৪৫ মিনিটত কথা পাতি থকাৰ সময়তে আক্ৰমণ কৰে। উপ-ৰাজ্যপাল মনোজ সিনহাই ৰাহুলৰ পৰিয়ালক সাক্ষাৎ কৰি আশ্বাস দি কয় যে চৰকাৰে শোকসন্তপ্ত পৰিয়ালৰ কাষত আছে আৰু সন্ত্ৰাসবাদীৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিশোধ লোৱা হ’ব৷ ৰাহুল ভাটৰ পত্নীয়ে স্বামীৰ ওপৰত হোৱা আক্ৰমণক তীব্ৰ গৰিহণা দি কৰ্মক্ষেত্ৰত প্ৰাণ হেৰুওৱা বুলি কয়। পত্নী ভাগি পৰা মীনাক্ষী ভাটে দাবী কৰে যে কোনো নিৰাপত্তাৰ ভাবুকি নাই বুলি কোৱাৰ পিছতো আক্ৰমণ সংঘটিত হৈ আহিছে৷ আজি ভাটৰ পৰিয়ালৰ লগতে একাংশ লোকে শেষ শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰে৷ ভাটৰ আত্মীয়সকলে ৰাহুল ভাট অমৰ ৰহে আৰু পাকিস্তান মৰ্দাবাদ শ্ল’গান দিয়া পৰিলক্ষিত হয়। আজি সন্ধিয়া ৰাহুল ভাটৰ হত্যাক লৈ হাতে হাতে মমবাতি লৈ প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে একাংশ লোকে৷ যোৱা সাত মাহত সন্ত্ৰাসবাদীৰ দ্বাৰা নিহত হোৱা দ্বিতীয় কাশ্মীৰী পণ্ডিত ৰাহুল ভাট। কাশ্মীৰী পণ্ডিত ৰসায়নবিদ মাখন লাল বিন্দ্ৰুক ২০২১ চনৰ ৬ অক্টোবৰত সন্ত্ৰাসবাদীয়ে গুলীয়াই হত্যা কৰিছিল। কাশ্মীৰী পণ্ডিতকে ধৰি জম্মু-কাশ্মীৰৰ সংখ্যালঘু হিন্দু সম্প্ৰদায়ৰ প্ৰায় ১৪ জন লোকক ২০১৯ চনৰ আগষ্টৰ পৰা ২০২২ চনৰ মাৰ্চ মাহৰ ভিতৰত কাশ্মীৰৰ বিভিন্ন স্থানত উগ্ৰপন্থীয়ে হত্যা কৰিছে। বিশিষ্ট ব্যৱসায়ী, চৰপঞ্চ আৰু খণ্ড উন্নয়ন পৰিষদৰ সদস্যসকলক লক্ষ্য কৰি লৈছে। ২০১৯ চনৰ আগষ্টত জম্মু-কাশ্মীৰক বিশেষ মৰ্যাদা প্ৰদান কৰা সংবিধানৰ ৩৭০ অনুচ্ছেদ বাতিল কৰাৰ পিছৰে পৰা কাশ্মীৰত বাস কৰা অ-মুছলমান আৰু বাহিৰৰ লোকসকলৰ ওপৰত আক্ৰমণ বৃদ্ধি পাইছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে