February 2, 2023, 3:37 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

পুটিন আক্ৰমণকাৰী, ভয়ংকৰ পৰিণাম ভূগিব লাগিব, নাটোৰ সেনা যুদ্ধলৈ নাযায়

Reporter Name
  • Update Time : Friday, February 25, 2022
  • 117 Time View

নাটো দেশৰ সেনা যুদ্ধলৈ নাযায়৷ কিন্তু ৰাছিয়ালৈ ৰপ্তানি নিয়ন্ত্ৰণে কৰা হ’ব৷ আমেৰিকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি জ’ বাইদেনে কিছু সময় পূৰ্বে সংবাদমেল সম্বোধন কৰি এই ঘোষণা কৰিছে৷ ৰাছিয়াৰ উচ্চ-প্ৰযুক্তিৰ আমদানিৰ আধাতকৈও অধিক হ্ৰাস কৰা হ’ব। আমি ৰাছিয়াৰ চাইবাৰ আক্ৰমণৰ সঁহাৰি দিবলৈ সাজু বুলিও কয় আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ৰাষ্ট্ৰপতিয়ে৷ ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাদিমিৰ পুটিন আক্ৰমণকাৰী। পুটিনে যুদ্ধ বাছনি কৰিছে আৰু এতিয়া তেওঁ আৰু তেওঁৰ দেশে ইয়াৰ পৰিণাম ভূগিব লাগিব। ভিটিবিকে ধৰি আৰু ৪টা ৰাছিয়ান বেংকৰ ওপৰত নিষেধাজ্ঞা জাৰি কৰা হৈছে৷ জ’ বাইদেনে আৰু কয় যে ৰাছিয়াৰ ওপৰত দীৰ্ঘম্যাদী প্ৰভাৱ সৰ্বাধিক কৰা আৰু ইউৰোপৰ ওপৰত প্ৰভাৱ হ্ৰাস কৰাৰ লক্ষ্যৰে ৰপ্তানিকে ধৰি নতুন নিষেধাজ্ঞা কৰ্তা কৰ্তৃত্ব প্ৰদান কৰিছে৷ আমি লোৱা কাৰ্যবোৰৰ সময়ৰ যোৱাৰ লগে লগে শক্তিশালী প্ৰভাৱ পৰিব৷ কিয়নো আমি প্ৰযুক্তিবিদ্যা, অৰ্থনীতিৰ কৌশলগত খণ্ড আৰু ইয়াৰ ঔদ্যোগিক ক্ষমতাৰ বাবে ৰাছিয়াৰ বিত্তীয় প্ৰৱেশাধিকাৰ কঢ়িয়াই আনিছো৷ ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি পুটিনৰ সৈতে কথা পাতিবলৈ মোৰ কোনো পৰিকল্পনা নাই। তেওঁ পূৰ্বৰ ছোভিয়েট ইউনিয়ন পুনৰ প্ৰতিষ্ঠা কৰিব বিচাৰে৷ মই ভাবো তেওঁৰ উচ্চাকাংক্ষা আমাৰ সম্পূৰ্ণ বিপৰীত৷ সেই স্থানৰ বিপৰীতে য’ত বাকী বিশ্ব আহি পাইছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে