May 25, 2022, 11:22 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

পুটিনৰ প্ৰাক্তন পত্নী, দুই কন্যাৰ বিৰুদ্ধে আমেৰিকাৰ নিষেধাজ্ঞা ঘোষণা, প্ৰবেশ কৰিব নোৱাৰিব আমেৰিকাত

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, April 6, 2022
  • 31 Time View

ৱাশ্বিংটনঃ ৰাছিয়াই ইউক্ৰেইনত সামৰিক অভিযান আৰম্ভ কৰাৰ পিছতে ৰাছিয়াৰ বিৰুদ্ধে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰ আৰু ইউৰোপীয় দেশসমূহে ক্ৰমে অধিক কঠোৰ হৈ পৰিছে। আমেৰিকাই অইবাৰ ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাদিমিৰ পুটিনৰ কন্যাৰ বিৰুদ্ধে নিষেধাজ্ঞা আৰোপ কৰিছে। হোৱাইট হাউচে বুধবাৰে পুটিনৰ জীয়ৰীৰ লগতে ৰাছিয়াৰ শীৰ্ষ ৰাজহুৱা আৰু ব্যক্তিগত বেংকসমূহক নিষেধাজ্ঞা ঘোষণা কৰিছে।

নতুন নিষেধাজ্ঞাসমূহে পুটিনৰ প্ৰাক্তন পত্নী লুড্ডমিলা শাক্ৰেভনেভা আৰু দুই কন্যা মাৰিয়া আৰু কাটাৰিনাক লক্ষ্য কৰি লৈছে৷ ৰাছিয়াৰ বৈদেশিক মন্ত্ৰী ছেৰ্গেই লাভৰভ আৰু ৰাছিয়াৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি দিমিত্রি মেদভেদেভ আৰু প্ৰধানমন্ত্ৰী মিখাইল মিচুষ্টিনকে ধৰি ৰাছিয়াৰ নিৰাপত্তা পৰিষদৰ সদস্যসকলৰ ওপৰত এই নিষেধাজ্ঞা আৰোপ কৰা হৈছে৷ নিষেধাজ্ঞাক ইউক্ৰেইনৰ ওপৰত আক্ৰমণক লৈ দেশৰ অৰ্থনীতি আৰু অভিজাত শাখাৰ ওপৰত অধিক চাপ বৃদ্ধি কৰাৰ প্ৰয়াস হিচাপে দেখা গৈছে।

নিষেধাজ্ঞা জাৰি কৰা বেছিখিনি লোকেই ইউক্ৰেইনৰ বিৰুদ্ধে কৰা যুদ্ধৰ বাবে পুটিনক সমৰ্থন কৰাত জড়িত হৈ আছে৷ হোৱাইট হাউচৰ এক বিবৃতিত নিষেধাজ্ঞাৰ কথা উল্লেখ কৰি কোৱা হৈছে। আমি বিশ্বাস কৰো যে পুটিনৰ বহু সম্পত্তি পৰিয়ালৰ সদস্যৰ দ্বাৰা লুকুৱাই ৰখা হৈছে, সেয়েহে আমি তেওঁক লক্ষ্য কৰি আছো।

২০১৫ চনত পুটিনে ছোৱালীৰ বিষয়ে কিছু তথ্য ৰাজহুৱা কৰি কৈছিল যে দুয়ো ৰাছিয়াৰ বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা স্নাতক ডিগ্ৰী লাভ কৰিছে আৰু বহু ভাষা জানে। পুটিনৰ জ্যেষ্ঠ কন্যা মাৰিয়া নোমেঙ্কোত অংশগ্ৰহণকাৰী। স্বাস্থ্য খণ্ডত ৰাছিয়াৰ ব্যক্তিগত বিনিয়োগৰ প্ৰকল্পত জড়িত। কাটাৰিনা টিখাওনোভাই মস্কো ষ্টেট ইউনিভাৰ্চিটিত কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তা প্ৰতিষ্ঠান চলায়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে