May 25, 2022, 1:01 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

পুটিনে সাক্ষাৎ কৰিব জেলেনস্কিকঃ উত্তৰ ইউক্ৰেইনত সামৰিক অভিযান হ্ৰাস কৰিব ৰাছিয়াই

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, March 29, 2022
  • 49 Time View

যুদ্ধৰ মাজতে ৰাছিয়াই উত্তৰ ইউক্ৰেইনত সামৰিক কাৰ্যকলাপ হ্ৰাস কৰিব৷ ইউক্ৰেইনৰ ৰাজধানী কিয়েভতো সামৰিক কাৰ্যকলাপ হ্ৰাস কৰিবে। ৰাছিয়াৰ আলোচনাকাৰীসকলে মঙলবাৰে ইস্তাম্বুলত অৰ্থপূৰ্ণ আলোচনাৰ পিছতে এইকথা কয়। ৰাছিয়াৰ উপ-প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী আলেকজেণ্ডাৰ ফমিনে কয় যে অ-পাৰমাণৱিক স্থিতি আৰু নিৰপেক্ষতাৰ ওপৰত এক চুক্তিৰ বাবে ইউক্ৰেইনৰ প্ৰস্তুতিৰ বিষয়ে আলোচনা এক ব্যৱহাৰিক ক্ষেত্ৰৰ দিশে আগবাঢ়িছে৷ মূল ৰাছিয়াতকৈ কেইবাবাৰো কিয়েভ আৰু চেৰনিহিভ অঞ্চলত সামৰিক কাৰ্যকলাপ হ্ৰাস কৰাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে। মুখ্য আলোচনাকাৰী ভ্লাদিমিৰ মেডিনস্কিয়ে কয় যে ইউক্ৰেইন আৰু ৰাছিয়াৰ মাজত আলোচনাত অৰ্থপূৰ্ণ আলোচনা হৈছিল আৰু ইউক্ৰেইনৰ প্ৰস্তাৱসমূহ ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাদিমিৰ পুটিনৰ সন্মুখত ৰখা হ’ব। পুটিনে ইউক্ৰেইনৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভলোডিমিৰ জেলেনস্কিক লগ কৰিব পাৰে। ইফালে, ইউক্ৰেইনৰ আলোচনাকাৰীসকলে কয় যে ইউক্ৰেনে ৰাছিয়াৰ সৈতে আলোচনাত নিৰাপত্তা গেৰাণ্টিৰ বিনিময়ত এক নিৰপেক্ষ স্থিতি গ্ৰহণ কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে৷ অৰ্থাৎ ইউক্ৰেইন সামৰিক মিত্ৰজোঁট বা আয়োজক ঘাটিত যোগদান নকৰিব।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে