February 2, 2023, 4:59 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

পিএফআয়ে আৰৱ দেশৰ পৰা পোৱা ফাণ্ডেৰে চৰত ভয়ংকৰ জাল পেলাইছে

Reporter Name
  • Update Time : Monday, June 6, 2022
  • 90 Time View

বিগত সময়ত ত্ৰিপুৰাত ধৰা পৰিছিল কেইবাগৰাকী সন্দেহজনক ইছলামিক সন্ত্ৰাসবাদীৰ সদস্য৷ গ্ৰেপ্তাৰ হোৱাৰ সদস্যসকলৰ ভিতৰত আছিল নামনি অসমৰ যুৱক৷ নামনি অসমৰ যুৱকক লৈ অসম আৰক্ষীয়ে বঙাইগাঁও আৰু বৰপেটা জিলাত কেইবাগৰাকী সন্দেহজনক যুৱক গ্ৰেপ্তাৰ হৈছিল৷ তাৰ লগে লগে নগাঁৱৰ বটদ্ৰৱা আৰক্ষী থানাত আক্ৰমণৰ ঘটনাত বাংলাদেশৰ সন্ত্ৰাস গোটৰ সদস্য জড়িত থকাৰ সন্দেহ প্ৰকাশ কৰিছিল অসম আৰক্ষীয়ে৷ এনে ঘটনাৰ পিছৰে পৰা অসমত পিএফআই নামৰ এটা ইছলামিক সংগঠনৰ বিৰুদ্ধে চৰ্চা হ’বলৈ ধৰিছে৷ অসমখনক পিএফআই নামৰ এটা ইছলামিক সংগঠন অস্থিৰ কৰিব খুজি কাম কৰাৰ অভিযোগৰ মাজতে হোজাই সমষ্টিৰ প্ৰাক্তন বিধায়ক শিলাদিত্য দেৱে পিএফআইৰ বিৰুদ্ধে বিস্ফোৰক মন্তব্য প্ৰদান কৰিছে। সোমবাৰে হোজাইত শিলাদিত্য দেৱে পপুলাৰ ফ্ৰণ্ট অৱ ইণ্ডিয়া সন্দৰ্ভত বিস্ফোৰণ ঘটাই এনএছএৰৰ অধীনত তদন্ত কৰি সংগঠনটোক নিষিদ্ধ কৰাৰ দাবী জনায়। পিএফআই ভাৰতৰ বাবে ভয়ংকৰ সংগঠন বুলি অভিহিত কৰি উগ্ৰপন্থীৰ সৈতে সংযোগ বন্ধ নকৰিলে অনাগত দিনত ভাৰতৰ অৱসথা বেয়া হ’ব বুলি কয় দেৱে। পিএফআই-এ স্বেচ্ছাসেৱী সংস্থাৰ মুখা পিন্ধি হাতীগাঁৱৰ পৰা অসম অশান্ত কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি থকা বুলিও কয়। বটদ্ৰৱা কাণ্ডই নহয় পিএফআই-এ ‘কা’ আন্দোলনৰ সময়ত শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ কলাক্ষেত্ৰ ভাঙিছিল বুলি অভিযোগ আনে৷ পিএফআই-এ আৰৱ দেশৰ পৰা পোৱা ফাণ্ডেৰে চৰ অঞ্চলত ভয়ংকৰ জাল পেলোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰা বুলি অভিযোগ আনে৷ উজনিত বাংলাদেশীৰ আগ্ৰাসন আৰম্ভ হোৱা বুলিও মন্তব্য শিলাদিত্যৰ৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে