February 6, 2023, 10:36 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

পাৰিশ্ৰমিকৰ বৃদ্ধিৰ দাবী, দীঘলীহোলা চাহ বাগিচাত চাহ জনজাতি ছাত্ৰ সন্থাৰ ধৰ্ণা

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, September 27, 2020
  • 112 Time View

সৰুপথাৰঃ গোলাঘাট জিলাৰ ধনশিৰিৰ বৰপথাৰ দীঘলীহোলা চাহ বাগিচাৰ কাৰ্যালয়ৰ সন্মুখত অসম চাহ জনজাতি ছাত্ৰ সন্থাই কেইবাটাও দাবীৰ সমৰ্থনত প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে৷ অসম চাহ জনজাতি ছাত্ৰ সন্থা চমুকৈ আটছাৰ গোলাঘাট জিলা সমিতিয়ে সমগ্ৰ গোলাঘাট জিলাৰ চাহ বাগিচাই বাগিচাই চাহ শ্ৰমিকৰ দৈনিক মজুৰি ৩৫১ টকালৈ বৃদ্ধি, চাহ শ্ৰমিকৰ আগন্তুক দুৰ্গা পূজাত ২০ শতাংশ বনাচ প্ৰদান, শ্ৰমিকৰ ভূমি প্ৰট্টা প্ৰদান, ১৯৫১ৰ বাগিচা শ্ৰম আইন প্ৰদান কৰাৰ দাবীত প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে৷ অসম চাহ জনজাতি ছাত্ৰ সন্থাৰ সৰুপথাৰ আৰু বৰপথাৰ শাখা, বৰপথাৰ উপ-শাখাৰ আৰু চাহ শ্ৰমিকৰ উদ্যোগত আটছাই প্ৰতিবাদ সাবস্ত কৰে।

আটছা জিন্দাবাদ, চাহ শ্ৰমিক জিন্দাবাদ, চাহ শ্ৰমিকসকলৰ দৈনিক মজুৰি ৩৫১ টকা বৃদ্ধি কৰক, চাহ শ্ৰমিকসকলৰ দুৰ্গা পূজাত ২০ শতাংশ বনাচ প্ৰদান কৰা, শ্ৰমিকৰ ভূমি পট্টা প্ৰদান কৰা, ১৯৫১চনৰ বাগিচাৰ শ্ৰম আইন প্ৰদান কৰক, অসম চৰকাৰ হায় হায়, অসম চৰকাৰ গ-বেক শ্ল’গানৰে প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে। কাৰ্যসূচীত আটছাৰ সৰুপথাৰ শাখা সম্পাদক উমেশ ঘাটোৱাৰ, বৰপথাৰ শাখাৰ সভাপতি/সম্পাদক, সহঃ সম্পাদকৰ লগতে দুয়োটা শাখাৰ কমকৰ্তাসকল উপস্থিত থাকে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে