February 1, 2023, 7:32 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

পাত্ৰ পুখুৰীপাৰ উচ্চ মাধ্যামিক বিদ্যালয়ত গুণোৎসৱ, আন্তঃগাঁঠনি উন্নয়নৰ আহ্বান

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, May 25, 2022
  • 35 Time View

পঙ্কজ কুমাৰ লহকৰ, নলবাৰীঃ নলবাৰী জিলাৰ পশ্চিম বড়িগোগ মৌজাৰ পাত্ৰ পুখুৰীপাৰ উচ্চ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ত আজি গুণোৎসৱ উদযাপন পালন কৰা হয়।পুৱা প্ৰাৰ্থনাৰে আৰম্ভ হোৱা গুণোৎসৱত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ লগতে শিক্ষক-শিক্ষয়িত্ৰী আৰু বিদ্যালয় পৰিচালনা সমিতিয়ে সহযোগ কৰে। পশ্চিম বড়িগোগ আঞ্চলিক কলেজৰ ইংৰাজী বিভাগৰ অধ্যাপক বাণ্টুলাল মেধী পৰ্যবেক্ষক হিচাপে উপস্থিত থাকি বিদ্যালয়খনৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰে। গুণোৎসৱৰ সৈতে সংগতি ৰাখি বিদ্যালয়ত উপস্থিত বিশিষ্ট ব্যক্তিসকলক একোখন ফুলাম গামোছাৰে সম্বৰ্ধনা জ্ঞাপন কৰা হয়। বিদ্যালয়খনৰ শৈক্ষিক পৰিবেশ আৰু আন্তঃগাঁঠনিৰ সন্দৰ্ভত আলোচনা কৰা হয়। ১৯৬০ চনত স্থাপিত হোৱা বিদ্যালয়খনৰ শৈক্ষিক দিশত আগৰণুৱা যদিও বিদ্যালয়খনৰ আন্তঃগাঁঠনি একেবাৰে দুৰ্বল। চৰকাৰৰ পৰা আন্তঃগাঁঠনিৰ নামত বিশেষ একো পোৱা নাই বুলি বিদ্যালয় পৰিচালনা সমিতিৰ সভাপতি মহেশ্বৰ কলিতা আৰু প্ৰধান শিক্ষক নৃপেন্দ্ৰ দাসে জানিবলৈ দিয়াৰ লগতে বিদ্যালয়খনৰ আন্তঃগাঁঠনিক চৰকাৰে গুৰুত্ব দিলে ৬২ বছৰীয়া বিদ্যালয়খনে শৈক্ষিক দিশত এটা নতুন বাতাবৰণৰ সৃষ্টি কৰিব বুলি কয়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে