February 2, 2023, 4:06 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

পাঠশালাত ভয়াবহ পথ দুৰ্ঘটনাঃ সমাজকৰ্মী নৃপেন কলিতা, পাৰুল দাস থিতাতে নিহত

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, March 9, 2022
  • 175 Time View

বজালীৰ পৰা কৈলাস চৌধুৰীঃ বজালীৰ জিলাৰ সদৰ পাঠশালাৰ ৩১নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথৰ হৰিপুৰ চ’কৰ সমীপত ভয়াবহ পথত দুৰ্ঘটনা সংঘটিত হয়৷ সন্ধিয়া প্ৰায় ৬বজাত এখন অচিনাক্ত চাৰিচকীয়া বাহনে মহতীয়াই নিয়াৰ ফলত দুগৰাকী লোকৰ থিতাতে নিহত হয়৷ আন এজন লোকক মুমূৰ্ষু অৱস্থাত ৩১নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত উদ্ধাৰ হয়৷ আহত মহিলাগৰাকীক কিছু সময়ৰ পিছত ১০৮ত পাঠশালা অসামৰিক চিকিৎসালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰা হয় উন্নত চিকিৎসাৰ বৰপেৰটাৰ ফখৰুদ্দিন আলি আহমেদ চিকিৎসালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছে৷ নিহত এগৰাকী লোক চাইকেল আৰোহী আৰু আন এগৰাকী পথচাৰী মহিলা৷ গুৰুতৰভাৱে আহত মহিলাগৰাকী বজালী জিলাৰ চলিয়াপাৰা নিবাসী পাৰুল দাস বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ আনহাতে দুৰ্ঘটনাত থিতাতে নিহত ব্যক্তিগৰাকী বৰবাং গাঁৱৰ নৃপেন কলিতা বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ পথৰ কাষত পৰি থকা নিহত কলিতাৰ দুৰ্ঘটনাত পতিত চাইকেলখন আৰু বেগ উদ্ধাৰ হৈছে৷ বজালীৰ এজন সমাজকৰ্মী নৃপেন কলিতাৰ মৃত্যুত অঞ্চলটোত গভীৰ শোকৰ ছাঁ পৰিছে৷ প্ৰাক্তন ফুটবল খেলুৱৈ অথা পাঠশালা সাহিত্য প্ৰাক্তন সম্পাদক আছিল৷ অঞ্চলটো বিভিন্ন সামাজিক অনুষ্ঠানত জড়িত আছিল ৬৬ বছৰীয়া কলিতা৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে