February 6, 2023, 8:40 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

পাঁচমহীয়া সন্তানক বুকুত সাৱটি এক অনিশ্চিত ভৱিষ্যতৰ শংকাত ৰোগাক্ৰান্ত মাতৃ

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, September 23, 2020
  • 111 Time View

বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাৰ বেবেজীয়াৰ জামুগুৰিৰ বিলৰমূৰ নিবাসী সুৰেণ ডেকা (বৰচিলিয়া) আৰু সুমিত্ৰা ডেকাৰ ঘৰখনলৈ অজানিতে নামি আহিছে ঘোৰ অমানিশা৷ দৰিদ্ৰ দম্পতীহালৰ পু-বোৱাৰী তৰালী বৰদলৈ ডেকাই (২৯) বৰ্তমান চকুলো টুকি টুকি বাট চাইছে কাল আন্ধাৰে আৱৰি ধৰা ভয়াবহ ভৱিষ্যতলৈ৷

বিগত প্ৰায় ছয়মাহ ধৰি শাৰীৰিক অসুস্থতাত ভুগি থকা তৰালী প্ৰথমাৱস্থাত জণ্ডিছ ৰোগত আক্ৰান্ত হৈছিল যদিও গাঁৱলীয়া পদ্ধতিৰে কৰা চিকিৎসাত তিনিমাহ মানৰ পিছত কিছু পৰিমাণে সুস্থ হৈ উঠিছিল৷ কিন্তু ইয়াৰ পিছতেই তৰালী পুনৰ পেট ফুলাৰ দৰে অন্য এক ৰোগত আক্ৰান্ত হোৱাৰ সমান্তৰালভাৱে ইতিমধ্যে এটি কন্যা সন্তান জন্ম দিয়ে তৰালীয়ে৷ পিছে পহিলাতে সন্তান প্ৰাপ্তিৰ আনন্দত উৎফুল্লিত হৈ পৰা তৰালীৰ মুখত এতিয়া নাই হাঁহি-আনন্দৰ ৰূপৰেখা৷

আনকি তেওঁৰ শহুৰ আৰু শাহুৱেকেও বোৱাৰীৰ ৰূগ্নপ্ৰায় শৰীৰটো আগত লৈ কেৱল হুমুনিয়াহ কঢ়াৰ বাহিৰে গত্যন্তৰ নোহোৱা অৱস্থা৷ কাৰণ অত্যধিক পানী জমা হৈ ফুলি উঠা পেটটোৰ বাবেই যোৱা কেইবামাহো ধৰি বিনিদ্ৰ ৰজনী কটাইছে তৰালীয়ে৷ তদুপৰি উঠা-বহা কৰাত অপাৰগ হৈ পৰা ছমহীয়া সন্তানটিকো তৰালীয়ে জন্মৰে পৰা মাতৃদুগ্ধ পান কৰোৱাব নোৱাৰাৰ দৰে দুৰৱস্থাত ভুগি তীব্ৰ মানসিক যন্ত্ৰণাত কাতৰ হৈ পৰিছে৷ দিন হাজিৰা কৰি কোনোমতে পেটৰ ভাতমুঠি মোকলোৱা স্বামী প্ৰাঞ্জল ডেকাইও বোবা হৈ মাথো পত্নী-কন্যাৰ মুখলৈ ৰ লাগি চাই থকাৰ বাহিৰে বিকল্প নোহোৱা হৈছে৷

তৎস্বত্বেও প্ৰাঞ্জলৰ মাতৃ সুমিত্ৰা ডেকাই মৰমৰ বোৱাৰী আৰু নাতিনীজনীক আৰোগ্য কৰি তোলাৰ দুৰ্বাৰ বাসনাত মানুহৰ হাতে ভৰিয়ে ধৰিও পোৱা নাই কোনো সঁহাৰি৷ সেয়ে এতিয়া তৰালীৰ লগতে দুৰ্ভগীয়া পৰিয়ালটোয়ে আগ্ৰহেৰে বাট চাইছে হৃদয়ৱান লোকৰ সহায়ৰ আশাত৷ গতিকে কোনো লোকে যদি কিঞ্চিত সহায়ৰ হাত আগবঢ়াব বিচাৰে তেনেহ’লে ০৬৩৫০১০২৫০৪৫০ নম্বৰ একাউণ্টত আৰ্থিক সাহায্য প্ৰদানৰ লগতে ৭৬৩৭৯-০৩৯৭০ ম’বাইল নম্বৰত যোগাযোগ কৰিব পাৰিব৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে