May 25, 2022, 12:47 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

পশ্চিমবংগৰ বীৰভূমত জীৱন্তে ৮ জনক জ্বলোৱা কাণ্ডত ২১ জনক অভিযুক্ত কৰিছে চিবিআইয়ে

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, March 27, 2022
  • 42 Time View

কলকাতাঃ পশ্চিমবংগৰ বীৰভূমৰ ৰামপুৰ হাটত আঠজন লোকক জ্বলাই দিয়াৰ গোচৰত চিবিআইয়ে ২১ জন লোকক অভিযুক্ত হিচাপে চিনাক্ত কৰিছে। কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে তদন্তৰ দায়িত্ব চিবিআইক প্ৰদান কৰিছে৷ চিবিআই-এ সমগ্ৰ তদন্ত প্ৰক্ৰিয়াৰ এটা ভিডিঅ’ প্ৰস্তুত কৰিছে বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ চিবিআইৰ দলটোৱে প্ৰথম দিনটোত ৰামপুৰহাট আৰক্ষী থানাত উপস্থিত হৈছিল। কেন্দ্ৰীয় তদন্ত সংস্থাটোৱে এছআইটিৰ পৰা কেছ ডায়েৰী আৰু অন্যান্য প্ৰয়োজনীয় নথিপত্ৰ গ্ৰহণ কৰে৷ ইয়াৰ পূৰ্বে শুকুৰবাৰে কলকাতা উচ্চ ন্যায়ালয়ে কয় যে গোচৰটোৰ তদন্ত চিবিআইয়ে কৰিব। ৰাজ্য চৰকাৰৰ এছআইটিয়ে গোচৰটোৰ উচিত তদন্ত কৰিব নোৱাৰিব। উচ্চ ন্যায়ালয়ে স্বতঃপ্ৰণোদিত ঘটনাক গুৰুত্ব দি শুনানি লৈছিল। মমতা বেনাৰ্জীৰ চৰকাৰে তদন্ত কেন্দ্ৰীয় সংস্থাক হস্তান্তৰ নকৰাৰ অনুৰোধ নাকচ কৰাৰ পিছতে কলকাতা উচ্চ ন্যায়ালয়ে গোচৰটো চিবিআইলৈ স্থানান্তৰ কৰিছে। মঙলবাৰে বীৰভূমত আঠজন লোকক জীৱিত ভাৱে জ্বলাই দিয়া হৈছিল। পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়েও বীৰভূম হিংসাৰ গোচৰৰ সন্দৰ্ভত বগটুই গাঁও ভ্ৰমণ কৰিছে। এই সময়ছোৱাত মমতাই কয় যে অজুহাত নহয়, কিন্তু দায়বদ্ধ লোকসকলক গ্ৰেপ্তাৰ কৰাটো বিচাৰে। মমতা বেনাৰ্জীয়ে কয় যে মই কেতিয়াও ভবা নাছিলো যে আধুনিক বংগত ইমান বৰ্বৰতা থাকিব পাৰে। মাক আৰু কেঁচুৱাটোক হত্যা কৰা হৈছে। এক বৃহত্তৰ ষড়যন্ত্ৰৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰি তেওঁ কঠোৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ আহ্বান জনায়। আৰক্ষীয়ে হত্যাৰ কাৰণ সকলো দিশৰ পৰা তদন্ত কৰিব।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে