February 2, 2023, 3:22 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

পয়গম্বৰ মহম্মদ সন্দৰ্ভত বিজেপিৰ মুখপাত্ৰৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য, উত্তৰ প্ৰদেশত দুই গোটৰ সংঘৰ্ষ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, June 3, 2022
  • 37 Time View

বিজেপিৰ এজন মুখপাত্ৰই পয়গম্বৰ মহম্মদৰ ওপৰত শেহতীয়াকৈ কৰা বিতৰ্কিত মন্তব্যৰ পিছত শুকুৰবাৰে উত্তৰ প্ৰদেশৰ কানপুৰত বজাৰ বন্ধ ৰখাৰ আহ্বানক লৈ দুটা গোটৰ মাজত সংঘৰ্ষ হয়। এটা দলে আনটো গোটে আহ্বান কৰা বন্ধৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ কৰাৰ সময়তে শিল বৰ্ষণ কাণ্ড সংঘটিত হয়৷ ফলত আৰক্ষীয়ে গুলীচালনা কৰিবলগীয়া হয়। জনতাক ছত্ৰভংগ দিবলৈ আৰু অধিক হিংসা প্ৰতিহত কৰিবলৈ আৰক্ষীয়ে গেছ নিক্ষেপ কৰিব লগা হয়।

কানপুৰৰ আৰক্ষী আয়ুক্ত বিজয় সিং মীনাই কয় যে পৰিস্থিতি এতিয়া নিয়ন্ত্ৰণত আছে আৰু সংঘৰ্ষৰ সন্দৰ্ভত এতিয়ালৈকে প্ৰায় ১৫ জন লোকক আটক কৰা হৈছে। গুলীচালনা আৰু সংঘৰ্ষৰ সময়ত পেট্ৰ’ল বোমাও ব্যৱহাৰ কৰা হৈছিল বুলি উৰাবাতৰিক অস্বীকাৰ কৰে। এতিয়ালৈকে দুজন লোক আহত হোৱা দেখা গৈছে।

৫০ ৰ পৰা ১০০ জনীয়া যুৱকৰ দলে হঠাতে ৰাজপথলৈ ওলাই আহি শ্ল’গান দিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। আন এটা দলে ইয়াৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ কৰিছিল আৰু তাৰ পিছত শিলগুটি নিক্ষেপ আৰম্ভ কৰিছিল। ঘটনাস্থলীত প্ৰায় আঠৰ পৰা দহজন আৰক্ষী উপস্থিত আছিল, যিসকলে হস্তক্ষেপ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল আৰু কিছু পৰিমাণে পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণ কৰিছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে