February 6, 2023, 10:35 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

পথ মেৰামতিৰ দাবীত মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা-বিধায়ক এ কে ৰশ্বিদ আলমৰ প্ৰতিমূৰ্তি দাহ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, September 28, 2020
  • 119 Time View

গোৱালপাৰাঃ গোৱালপাৰাত পথ মেৰামতিৰ দাবীত ছাত্ৰ মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতি প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে সোমবাৰে৷ ছাত্ৰ মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতিয়ে বিভাগীয় মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা আৰু স্থানীয় বিধায়ক এ কে ৰশ্বিদ আলমৰ প্ৰতিমূৰ্তি দাহ কৰি পথ নিৰ্মাণৰ দাবী জনায়৷ গোৱালপাৰাৰ পঞ্চৰত্ন-দুধনৈ সংযোগী পথ মেৰামতি কৰা দাবীত বিভাগীয় মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা আৰু স্থানীয় বিধায়ক এ কে ৰশ্বিদ আলমৰ প্ৰতিমূৰ্তি দাহ কৰি উত্তাল প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে ছাত্ৰ মুক্তিয়ে।

পথটোৰ ৪৬নং ৰাজ্যিক ঘাইপথৰ ডি-ব্লক ডুবাপাৰাৰ পৰা বিওচি লৈ নিৰ্মাণৰ কাম বন্ধ হৈ থকাত ক্ষোভিত ছাত্ৰ মুক্তিৰ শতাধিক নেতা-কৰ্মীয়ে প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে৷ ৪৬নং ৰাজ্যিক ঘাইপথত পুৱা প্ৰায় ৯ বজাত ছাত্ৰ মুক্তিৰ শতাধিক প্ৰতিবাদকাৰীয়ে বিজেপি চৰকাৰ মুর্দাবাদ, হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা মুর্দাবাদ, বিধায়ক এ কে ৰশ্বিদ আলম মুর্দাবাদ, গড়কাপ্তানী বিভাগ মুর্দাবাদ, ঘাইপথৰ নিৰ্মাণ আৰম্ভ কৰা আদি শ্ল’গানেৰে উত্তাল পৰিবেশৰ সৃষ্টি কৰে।

ছাত্ৰ মুক্তিৰ গোৱালপাৰা জিলা সমিতিৰ সভাপতি আমিনুল হকে ২০১২ বৰ্ষত আৰম্ভ কৰা ৰাজ্যিক ঘাইপথৰ চি-ব্লকৰ কাম এতিয়ালৈকে সম্পূৰ্ণ হৈ নুঠিল বুলি কয়। বিভাগীয় ভুল আৰু দুৰ্বলতাৰ বাবে চি-ব্লকৰ কামৰ নিবিদালৈ দুই পক্ষৰ গোচৰ উচ্চ ন্যায়ালয় পালেগৈ। পৰৱৰ্তী সময়ত গোচৰৰ মীমাংসা হয় যদিও আজি এবছৰতকৈ অধিক সময় পাৰ হৈ যোৱাৰ পিছতো কাম আৰম্ভ নকৰাৰ ফলত এটা দশক ধৰি গোৱালপাৰা পূৱ অঞ্চলৰ আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ পথছোৱাৰ জৰাজীৰ্ণ ৰূপৰ বাবে যমৰ-যাতনা ভুগিব লগা হৈছে সাধাৰণ জনতাই। স্থানীয় বিধায়ক এ কে ৰশ্বিদ আলমে বিষয়টো গুৰুত্বসহকাৰে লৈ সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা নকৰাত ছাত্ৰ মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতিয়ে আন্দোলন কাৰ্য্যসূচী লবলৈ বাধ্য হৈছে বুলি জানিবলৈ দিয়ে সভাপতি হকে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে