February 1, 2023, 2:39 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

পথৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰি বিধায়িকা আঙুৰলতাই কলে, ‘নতুন দায়িত্ব লাভ কৰি উৎফুল্লিত’

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, August 27, 2020
  • 187 Time View

বেবেজীয়াঃ ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীৰ অসম প্ৰদেশ ৰাজ্যিক মহিলা মৰ্চাৰ উপ-সভানেত্ৰীৰ দায়িত্ব লাভ কৰি অতিকে উৎফুল্লিত হৈ পৰিছে বটদ্ৰৱাৰ বিধায়িকা আঙুৰলতা ডেকা৷ বৃহস্পতিবাৰে বটদ্ৰৱা সমষ্টিৰ দলংঘাট উন্নয়ন খণ্ডৰ ৰাইদঙীয়াত দুটাকৈ পথ মেৰামতিৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰি বিধায়িকা আঙুৰলতা ডেকাই নতুন দায়িত্ব লাভৰ সন্দৰ্ভত কয় যে দায়িত্বই মানুহক বহুত বেছি উৎসাহিত কৰে৷ মোক দলে দিয়া এই দায়িত্ব নিষ্ঠাসহকাৰে পালন কৰিম৷ আচলতে মহিলাৰ মাজত থাকি কাম কৰাৰ আমেজেই সুকীয়া৷ সেয়ে আমাৰ চৰকাৰে মহিলা সৱলীকৰণৰ যিবোৰ আঁচনি গ্ৰহণ কৰিছে সেইবোৰ মহিলাসকলৰ মাজলৈ লৈ যোৱাৰ প্ৰয়াস কৰিম৷

প্ৰভাৱশালী মন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই আগন্তুক নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা নকৰা ইংগিত দি টুইট কৰা সন্দৰ্ভত বিধায়িকাগৰাকীয়ে কয় যে ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা এজন ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ নেতা৷ তেওঁ এতিয়া কেৱল এজন বিশেষ ব্যক্তিয়েই হৈ থকা নাই৷ তেওঁ এটা বৃহৎ অনুষ্ঠানলৈ ৰূপান্তৰিত হৈছে৷ সকলোৱে দেখিছে এই অনুষ্ঠানটোৱে নিৰৱচ্ছিন্নভাবে বহু কষ্টৰে কাম কৰি গৈছে৷ বিশেষকৈ ক’ৰোনা মহামাৰীৰ ক্ষেত্ৰত যি ভূমিকা গ্ৰহণ কৰিলে সেয়া অসমৰ সোণালী ইতিহাসত লিপিবদ্ধ হৈ থাকিব৷ সেয়ে অসমৰ ভৱিষ্যতৰ কাৰণে, অসমীয়া জাতিটোৰ বাবে তেওঁ সক্ৰিয়ভাবে চৰকাৰত থাকিব লাগিব৷

বিধায়িকাগৰাকীয়ে বৃহস্পতিবাৰে আইভেটী আৰু ৰাইদঙীয়া পঞ্চায়তত গড়কাপ্তানী বিভাগৰ ৰাজ্যৰ স্বশিতানৰ অগ্ৰাধিকাৰ দাবী অনুমোদিত আঁচনিৰ অধীনত মেৰামতি কৰিবলগীয়া ৰাইদঙীয়া-গেন্দুৱা পথাৰ আৰু শ্যামকলীয়া-নতুন ভোগবাৰী সংযোগী পথৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰাৰ লগতে এখন মুকলি মঞ্চ উদ্ধোধন আৰু বহুকেইটা অনুষ্ঠানৰ উন্নয়ণমূলক কামৰ চেক বিতৰণ কৰে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে