May 25, 2022, 11:33 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

পঞ্জাৱৰ মোহালিস্থিত আৰক্ষীৰ চোৰাংচোৱাৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ৰ বাহিৰত বিস্ফোৰণ

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, May 10, 2022
  • 15 Time View

সোমবাৰে নিশা মোহালিত পঞ্জাৱ আৰক্ষীৰ চোৰাংচোৱা মুখ্য কাৰ্যালয়ৰ বাহিৰত এটা বিস্ফোৰণ সংঘটিত হয়। বিস্ফোৰণত কোনো আঘাতৰ খবৰ পোৱা হোৱা নাই। পঞ্জাৱ আৰক্ষীয়ে সন্ত্ৰাসবাদীৰ ঘটনাৰ কথা অস্বীকাৰ কৰিছে। কাৰ্যালয়ত ৰখা বিস্ফোৰক বিস্ফোৰণ হোৱা বুলি দাবী কৰিছে আৰক্ষীয়ে। বিস্ফোৰণ সন্ত্ৰাসবাদী ঘটনা নহয় বুলি দাবী কৰিছে। বিস্ফোৰণ মোহালি ভিজিলেন্স বিল্ডিংত সংঘটিত হৈছে। মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে বিষয়টোৰ সম্পূৰ্ণ বিৱৰণ ডিজিপিৰ পৰা লয়। মুখ্যমন্ত্ৰী ভগৱন্ত মান বিষয়াসকলৰ সৈতে নিৰন্তৰ যোগাযোগত আছে৷ ২৪ এপ্ৰিলত চণ্ডিগড়ৰ বুৰাইল কাৰাগাৰৰ ওচৰত বিস্ফোৰক সামগ্ৰী উদ্ধাৰ হোৱাৰ কেইদিনমান পিছতে এই বিস্ফোৰণ সংঘটিত হয়৷

দেওবাৰে পঞ্জাৱ আৰক্ষীয়ে তৰণ তৰণ জিলাৰ এখন গাঁৱৰ পৰা দুজন লোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল। তেওঁলোকৰ দখলৰ পৰা ১.৫ কিলোগ্ৰাম আৰডিএক্স উদ্ধাৰ কৰিছিল। মোহালি আৰক্ষীয়ে জনোৱা মতে, সন্ধিয়া প্ৰায় ৭:৪৫ বজাত এছএএছ নগৰৰ চেক্টৰ ৭৭ৰ পঞ্জাৱ আৰক্ষীৰ চোৰাংচোৱা মুখ্য কাৰ্যালয়ত এটা সামান্য বিস্ফোৰণৰ খবৰ পোৱা গৈছে। কোনো ক্ষতিৰ খবৰ পোৱা হোৱা নাই। জ্যেষ্ঠ বিষয়াসকল ঘটনাস্থলীত আছে আৰু তদন্ত চলি আছে। ফৰেনচিক দলবোৰক মাতি অনা হৈছে।

উল্লেখযোগ্য যে চাৰিদিন পূৰ্বে আৰক্ষীয়ে পঞ্জাৱৰ কাষৰীয়া হাৰিয়ানাৰ কৰ্ণালত আক্ৰমণৰ ষড়যন্ত্ৰ বিফল কৰিছিল। আৰক্ষীয়ে খালিস্তানি সন্ত্ৰাসবাদ আৰু আইএছআইৰ সৈতে জড়িত পঞ্জাৱৰ পৰা চাৰিজন সন্দেহযুক্ত সন্ত্ৰাসবাদীক অস্ত্ৰ আৰু আৰডিএক্সৰ সৈতে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল। চাৰিজনক কৰ্ণালৰ বাস্তাদা টোলৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল। চাৰিজনে এখন ইনোভা গাড়ীত দিল্লী অভিমুখে যাত্ৰা কৰি আছিল। গ্ৰেপ্তাৰ কৰা সন্দেহভাজনসকল হৈছে গুৰপ্ৰীত, ভূপেন্দ্ৰ আমানদীপ আৰু পৰবিন্দৰ সিং, দুয়োজন পঞ্জাৱৰ বাসিন্দা।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে