February 1, 2023, 11:29 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

পঞ্জাৱত একেলগে কোভিড-১৯ত আক্ৰান্ত ২৬ গৰাকী বিধায়ক…

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, August 27, 2020
  • 99 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ দেশত কোৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণ বৃদ্ধি পোৱাৰ মাজতে পঞ্জাৱত একেলগতে ২৬ গৰাকী বিধায়ক কোভিড-১৯ত আক্ৰান্ত হোৱা বুলি জানিব পৰা গৈছে। বুধবাৰে বিধানসভা অধিৱেশনৰ পূৰ্বে কৰা স্বাব টেষ্ট পৰীক্ষাত কংগ্ৰেছৰ ২৩ গৰাকী আৰু অন্য দলৰ ৩ গৰাকী বিধায়কৰ দেহত কোভিড পজিটিভ ধৰা পৰে। ৰাজ্যখনৰ একেলগে কেইবাগৰাকীও বিধায়ক কোভিড আক্ৰান্ত হোৱাৰ কথা প্ৰকাশ কৰিছে মুখ্যমন্ত্ৰী অমৰেন্দ্ৰ সিঙে।

ইফালে ৰাজ্যখনৰ মন্ত্ৰী গুৰপ্ৰীত কৌৰ আৰু শ্যামসুন্দৰ আৰোৰাও কোভিড পজিটিভ বুলি জানিব পৰা গৈছে। এনে পৰিপ্ৰেক্ষিত গভীৰ উদ্বেগ ব্যক্ত কৰি মুখ্যমন্ত্ৰী কেপ্টেইন অমৰেন্দৰ সিঙে কয় যে যি সময়ত ৰাজ্যৰ মন্ত্ৰী, বিধায়কসকলেই সুৰক্ষিত নহয়, তেনে সময়ত এনআইটি বা জেইই পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰাটো অপ্ৰয়োজনীয়।

ইফালে বুধবাৰে একেলগে ইমানগৰাকী বিধায়ক, মন্ত্ৰী কোভিড পজিটিভ পোৱাৰ পিছতে বিধানসভা অধিৱেশনত প্ৰৱেশৰ ক্ষেত্ৰত কঠোৰ নিৰ্দেশ বান্ধি দিছে বিধানসভাৰ অধ্যক্ষই। বিধায়কসকলে বিধানসভাত প্ৰৱেশৰ পূৰ্বে কোভিড নিগেটিভ ৰিপ’ৰ্ট লগত লৈ আহিব লাগিব বুলি জনাইছে বিধানসভাৰ অধ্যক্ষ ৰাণা কেপি সিঙে। উল্লেখ্য যে, মঙ্গলবাৰে আম আদমী পাৰ্টীৰ দুজন আৰু শিৰোমণি আকালি দলৰ এজন বিধায়কৰ শৰীৰতো কোভিড১৯ পজিটিভ পোৱা গৈছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে