February 2, 2023, 4:27 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

নৱেম্বৰলৈ হ্ৰাস নাপায় আলু-পিঁয়াজৰ দাম! বজাৰৰ জুই চাই দাম…

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, September 23, 2020
  • 106 Time View

গুৱাহাটীঃ দেশৰ কোভিড পৰিস্থিতিৰ বাবে বহু লোক এতিয়া কৰ্ম সংস্থাপনহীন হৈ পৰিছে। বিগত প্ৰায় ৬ মাহৰ লকডাউনৰ অন্তত এতিয়া আনলক প্ৰক্ৰিয়াৰে চৰকাৰে জনজীৱন স্বাভাৱিক অৱস্থালৈ ঘূৰাই অনাৰ চেষ্টা চলালেও স্বছন্দ হৈ উঠা নাই। লকডাউনে জেপ উদং কৰিছে মধ্যবিত্ত আৰু দৰিদ্ৰ শ্ৰেণীৰ। এসাজ খাই উঠাৰ পিছত এতিয়া আন এসাজৰ বাবে চিন্তা কৰিবলগা পৰিস্থিতি!

তাৰ মাজতে খাদ্য সামগ্ৰী আৰু অত্যাৱশ্যকীয় সামগ্ৰীৰ আকাশলংঘী মূল্যবৃদ্ধিয়ে একপ্ৰকাৰ কোঙা কৰি পেলাইছে দৰিদ্ৰ আৰু মধ্যবিত্ত পৰিয়ালক। বজাৰত কেঁচা শাক-পাচলিৰ পৰা চেনী, ডাইল, আলু, পিঁয়াজলৈ সকলো বস্তুৰে দামে চকু কপালত তোলে। কিন্তু তাৰ পিছতো চৰকাৰৰ এটাই মন্ত্ৰ- দেশ এতিয়া উন্নতিৰ পথত!

সমাগত বিধানসভা নিৰ্বাচনক কেন্দ্ৰ কৰি অসমতো এতিয়া বিজেপি চৰকাৰখনে ন ন আঁচনি ৰূপায়ণ কৰি ভোটাৰক প্ৰলোভিত কৰাৰ চেষ্টা চলোৱা দেখা গৈছে। মন্ত্ৰী-বিধায়কসকলে প্ৰতিদিনেই কেইবাখনকৈ চৰকাৰী আঁচনিৰ শুভাৰম্ভ কৰি আহিছে। কিন্তু ৰাজ্যৰ দৰিদ্ৰ আৰু সাধাৰণ শ্ৰেণীয়ে কেনেদৰে পেটৰ ভাতসাজ যোগাৰ কৰিবলগা হৈছে, তাৰ প্ৰতি গুৰুত্ব প্ৰদান কৰাৰ আহৰি নাই মন্ত্ৰী-বিধায়ক কিম্বা মুখ্যমন্ত্ৰী সোণোৱালৰো।

বুধবাৰে গুৱাহাটী চেম্বাৰ্ছ অৱ কমাৰ্চৰ বিষয়ববীয়াৰ সৈতে এক বৈঠকত মিলিত হোৱাৰ অন্তত ৰাজ্য চৰকাৰৰ যোগান মন্ত্ৰী ফণীভূষণ চৌধুৰীয়ে একপ্ৰকাৰ স্পষ্ট কৰি দিলে যে নৱেম্বৰ পৰ্যন্ত ৰাজ্যত আলু-পিঁয়াজৰ মূল্য হ্ৰাস পোৱাৰ কোনো সম্ভাৱনা নাই। কাৰণ উৎসতে হেনো বৃদ্ধি পাইছে তাৰ মূল্য। বজাৰত এতিয়া প্ৰতিকিলো আলুৰ দাম ৫০ টকা পৰ্যন্ত হোৱাৰ বিপৰীতে এতিয়া প্ৰতিকিলো পিঁয়াজৰ মূল্য হৈছেগৈ ৪০ টকা পৰ্যন্ত।

আনহাতে আজিৰ বৈঠকত যোগান মন্ত্ৰী চৌধুৰীয়ে মিঠাতেলৰ মূল্য নিৰ্ধাৰণ কৰা হ’ব বুলি উল্লেখ কৰিলেও বাকী খাদ্য সামগ্ৰী সমূহৰো মূল্য বৃদ্ধিয়ে এতিয়া সাধাৰণ গ্ৰাহকক মাধমাৰ শোধাইছে। আনফালে দুই এদিনৰ ভিতৰত বজাৰত চাউলৰ মূল্য বৃদ্ধি হোৱাৰো সম্ভাৱনাই দেখা দিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে