February 6, 2023, 10:34 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

নৱাব মালিকৰ মন্ত্ৰী পদ খাৰিজ কৰাৰ দাবী, কাইলৈ মহাৰাষ্ট্ৰ বিজেপিয়ে কৰিব প্ৰতিবাদ

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, February 23, 2022
  • 87 Time View

মহাৰাষ্ট্ৰ বিজেপিয়ে কাইলৈ সমগ্ৰ ৰাজ্যত প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰাৰ ঘোষণা কৰিছে৷ ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী আৰু এনচিপি নেতা নৱাব মালিকৰ মন্ত্ৰী পদ খাৰিজ কৰাৰ দাবীত ৰাজ্যজুৰি প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰিব মহাৰাষ্ট্ৰ বিজেপিয়ে। মালিকক মানি লণ্ডাৰিং গোচৰত ৩ মাৰ্চলৈকে ইডিৰ জিম্মালৈ প্ৰেৰণ কৰিছে ন্যায়ালয়ে।

ইপিনে মহাৰাষ্ট্ৰৰ মহাবিকাশ আঘাড়ী চৰকাৰৰ মন্ত্ৰীসকলে কাইলৈ মুম্বাইত প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰিব৷ এনচিপি নেতা, মন্ত্ৰী নৱাব মালিকক প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰিব৷ কাইলৈ মহাত্মা গান্ধী স্মাৰকত প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয় আৰু কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ প্ৰদৰ্শন কৰাৰ ঘোষণা কৰিছে মহাৰাষ্ট্ৰ চৰকাৰে৷

উল্লেখ্য যে, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ সংস্থাই আণ্ডাৰৱৰ্ল্ড ডনেৰে নৱাব মালিকৰ ধনৰ লেন-দেন কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰি গ্ৰেপ্তাৰ কৰে৷ পুৱাই মহাৰাষ্ট্ৰৰ মন্ত্ৰী নৱাব মালিকক নিজ ঘৰৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ দিনটোত সোধা-পোছাৰ অন্তত ন্যায়ালয়ত হাজিৰ কৰাত ন্যায়ালয়ে ১৪ দিনৰ ইডিৰ জিম্মাত প্ৰদান কৰে৷ আণ্ডাৰৱৰ্ল্ড ডন ডাউদৰে ধনৰ লেনদেনৰ গোচৰত গ্ৰেপ্তাৰৰ পিছতে নৱাব মালিক কয় যে মই ভয় নকৰোঁ, মই যুঁজিম৷ মহাৰাষ্ট্ৰৰ মন্ত্ৰী আৰু এনচিপি নেতা নৱাব মালিকক আজি মুম্বাইৰ বিশেষ পিএমএলএ আদালতত হাজিৰ কৰোৱা হয়৷ দাউদ ইব্ৰাহিমৰে ধন ৰপ্তানিৰ গোচৰত প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে এনচিপি নেতা আৰু মহাৰাষ্ট্ৰৰ মন্ত্ৰী নৱাব মালিকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে৷ ইতিমধ্যে এনচিপি নেতা শাৰদ পাৱাৰে দলীয় নেতাৰে বিশেষ বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰি বিষয়টোক লৈ আলোচনা কৰে৷ ইপিনে মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী উদ্ধৱ ঠাকৰে আৰু এনচিপি নেতা শাৰদ পাৱাৰে এই বিষয়ত বাৰ্তালাপ কৰে৷

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে