February 2, 2023, 3:24 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ নেতৃত্বতে ভাৰতবৰ্ষই বিশ্বৰ সৈতে ফেৰ মাৰিব পৰা হৈছেঃ ময়ূৰ বৰগোহাঁই

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, June 2, 2022
  • 30 Time View

ৰজনীকান্ত পাংগিংঃ ‘ভাৰতৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী বিশ্বৰ জনপ্রিয় নেতা, প্রধানমন্ত্ৰীৰ নতুন ধাৰা সৃষ্টিকাৰী হিচাপে পৰিগণিত হৈছে। মোদীৰ নেতৃত্বতে ভাৰতবৰ্ষই বিশ্বৰ লগত ফেৰ মাৰিব পৰা হৈছে। এই মন্তব্য বিজেপিৰ শিৱসাগৰ জিলা সমিতিৰ সভাপতি ময়ূৰ বৰগোহাঁইৰ। আজি শিৱসাগৰ জিলা বিজেপিৰ কাৰ্যালয়ত প্রধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ নেতৃত্বাধীন কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ অষ্টম বর্ষপূর্তি উপলক্ষে এখন সংবাদমেল সম্বোধন কৰি জিলা সভাপতিগৰাকীয়ে আৰু কয় যে আমাৰ ৰাষ্ট্ৰই বিগত ৮টা বৰ্ষত হাতৰ শিকলিৰ বান্ধ চিঙি বংশবাদ, জাতিবাদ, ভ্ৰষ্টাবাদ আৰু তুষ্টিকৰণৰ ৰাজনীতিৰ পৰা উন্নয়ন, বিকাশ, একতা আৰু ৰাষ্ট্ৰীয়তাবাদৰ ৰাজনীতিৰ দিশে দেশ আগুৱাই গৈছে বুলি উল্লেখ কৰে। সংবাদমেলত কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ অষ্টম বর্ষপূর্তি উপলক্ষে বিভিন্ন মৰ্চাসমূহে গ্ৰহণ কৰি লগীয়া কাৰ্যসূচীসমূহ সভাপতিগৰাকীয়ে উল্লেখ কৰে। কাৰ্যসূচীসমূহৰ ভিতৰত ২ জুনত জিলা মিডিয়া কোষৰ সংবাদমেল, ৩ জুনত জিলা যুৱ মৰ্চাৰ গ্ৰন্থ বিতৰণ, ৪ জুনত মহিলা মৰ্চাৰ আত্মসহায়ক গোটক সম্বর্ধনা, ৫ জুনত অ’বিচি মৰ্চাৰ গছপুলি ৰোপণ, ৬ জুনত মূল সমিতি আৰু বিভিন্ন কোষে সমাজৰ জাতি-ধৰ্ম, বৰ্ণ আৰু বয়স নির্বিশেষে সমাজৰ উত্তৰণৰ বাবে কাম কৰি থকা সফল ব্যক্তিসকলক সন্মান, ৭ জুনত পৌৰসভাৰ ৱাৰ্ড সদস্য, সদস্যাসকলে নগৰ অঞ্চলৰ দৰিদ্ৰ শ্ৰেণীৰ লোকসকলৰ লগত মত-বিনিময়, ৮ জুনত অনুসূচিত জাতি মৰ্চাৰ অনুসূচিত জাতি অধ্যুষিত অঞ্চলত জনসভা, ৯ জুনত চাহ মৰ্চাৰ বিৰচা মুণ্ডা দিৱস উদ্‌যাপন, ১০ জুনত অনুসূচিত জাতি মৰ্চাৰ জনগোষ্ঠীয় এলেকাত জনসভা, ১১ জুনত মহিলা মৰ্চাৰ হিতাধিকাৰীৰ গৃহ ভ্ৰমণ, অ’বিচি মৰ্চাৰ স্বাস্থ্যকৰ্মীক সম্বৰ্ধনা আৰু ১২ জুনত ১০ হাজাৰ লোকৰ জনসভা অনুষ্ঠিত কৰা হ’ব বুলি জানিবলৈ দিয়ে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে