February 9, 2023, 2:26 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

নৰম হৈছে কংগ্ৰেছৰ বিসম্বাদী জি-২৩ গোটঃ বিশ্বাসযোগ্য সম মনোভাৱৰ শক্তিৰে আলোচনা কৰিবলৈ আহ্বান

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, March 16, 2022
  • 104 Time View

বুধবাৰে কংগ্ৰেছৰ বিসম্বাদী গোট জি-২৩ গোটৰ নেতাসকলে একত্ৰিত হোৱাৰ পিছতে এক যুটীয়া বিবৃতি যোগে কয় যে বৃহৎ পুৰণি দলটো আগবাঢ়ি যোৱাৰ একমাত্ৰ উপায় হ’ল সকলো স্তৰত সামূহিক আৰু সামগ্ৰিক নেতৃত্ব আৰু সিদ্ধান্ত গ্ৰহণৰ এক আৰ্হি গ্ৰহণ কৰা। বিবৃতিত বিসম্বাদী গোট জি-২৩ গোটৰ কংগ্ৰেছীসকলে কয় যে নেতৃত্বক ২০২৪ চনৰ লোকসভা নিৰ্বাচনত এক বিশ্বাসযোগ্য বিকল্প পথ সৃষ্টি কৰিবলৈ সম মনোভাৱৰ শক্তিৰ সৈতে আলোচনা আৰম্ভ কৰিবলৈও আহ্বান জনায়।

জি-২৩ নেতাসকলে ৰাজ্যসভাৰ প্ৰাক্তন বিৰোধী দলপতি গোলাম নবী আজাদৰ বাসগৃহত মিলিত হয়৷ বিসম্বাদী গোট জি-২৩ গোটে ভৱিষ্যতৰ ৰণনীতি নিৰ্ধাৰণ কৰে আৰু পাঁচখন ৰাজ্যত সদ্যসমাপ্ত বিধানসভা নিৰ্বাচনত কংগ্ৰেছৰ বিপৰ্যয়ৰ বিষয়ে আলোচনা কৰে। ইয়াৰ পূৰ্বে কপিল চিব্বালৰ বাসগৃহত নৈশ ভোজনৰ পৰিকল্পনা কৰিছিল কিন্তু শেষ মুহূৰ্তত ঠাই সলনি কৰা হয়।

পাঁচখন ৰাজ্যত কংগ্ৰেছৰ নিৰ্বাচনী বিপৰ্যয় আৰু দলটোৰ নেতৃত্বক লৈ জ্যেষ্ঠ কংগ্ৰেছ নেতা আৰু নেতা গোলাম নবী আজাদৰ নেতৃত্বৰ জি-২৩ গোটৰ সদস্যই বৃহস্পতিবাৰে ১০ জনপথত দলৰ মুৰব্বী ছোনিয়া গান্ধীক সাক্ষাৎ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

আজিৰ বৈঠকত অংশগ্ৰহণ কৰা নেতাসকলৰ ভিতৰত আছিল চিবাল, আনন্দ শৰ্মা, ভূপিন্দৰ সিং হুডা, পৃথ্বীৰাজ চৱন, মনীষ তিৱাৰী, শশী থাৰুৰ, বিবেক তানখা, ৰাজ বব্বৰ, অখিলেশ প্ৰসাদ সিং আৰু সন্দীপ দীক্ষিত। এইবাৰ জি-২৩ গোটৰ পৰিসৰ বৃদ্ধি পাইছে কিয়নো আৰু কেইজনমান নেতা পাটিয়ালাৰ সাংসদ প্ৰণীত কৌৰ, গুজৰাটৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী শংকৰ সিং বাঘেল, প্ৰাক্তন কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী মণি শংকৰ আয়াৰ, ৰাজ্যসভাৰ প্ৰাক্তন উপাধ্যক্ষ পি.জে কুৰিয়ান আৰু হাৰিয়ানাৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ কুলদীপ শৰ্মাই নৈশ ভোজসভাত অংশ লয়৷

জি-২৩ গোট আন কংগ্ৰেছীসকলকো নৈশ ভোজত যোগদান কৰিবলৈ মুকলি আমন্ত্ৰণ জনাইছিল। দেওবাৰে কংগ্ৰেছ ৱৰ্কিং সমিতিৰ (চিডব্লিউচি) গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠকত লোৱা সিদ্ধান্তসমূহৰ সকলো জি-২৩ সদস্যক অৱগত কৰিবলৈ বৈঠকখন আহ্বান কৰা হৈছিল।

দুগৰাকী বিশিষ্ট জি-২৩ সদস্য আজাদ আৰু শৰ্মাই চিডব্লিউচিৰ বৈঠকত হোৱা আলোচনাৰ কথা আন সদস্যসকলক অৱগত কৰে৷ ৰাজ্যসমূহত কংগ্ৰেছৰ প্ৰদৰ্শন দুৰ্বল আছিল কিয়নো চাৰিখন বিজেপি শাসিত ৰাজ্য৷ উত্তৰ প্ৰদেশ, গোৱা, উত্তৰাখণ্ড আৰু মণিপুৰত কংগ্ৰেছ জিকিবলৈ ব্যৰ্থ হৈছিল৷ আম আদমী পাৰ্টিৰ (আপ) হাতত পঞ্জাৱক হেৰুৱাইছিল।

জি-২৩ গোটে কংগ্ৰেছ নেতৃত্বক সমালোচনা কৰি আহিছে। ২০২০ চনত তেওঁলোকে দলৰ অধ্যক্ষ ছোনিয়া গান্ধীলৈ এখন যুটীয়া পত্ৰ লিখি সাংগঠনিক পৰিৱৰ্তনৰ দাবী কৰি আহিছে। দলটোৰ নিৰ্বাচনী ভাগ্য পুনৰুজ্জীৱিত কৰাৰ বাবে নেতৃত্বৰ পৰ্যায়কে ধৰি পৰিৱৰ্তনৰ প্ৰয়োজন।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে