February 1, 2023, 1:51 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

নিৰ্বাচন মনিপুৰত, ৰাজপথ খালী মহানগৰীত কিন্তু কিয়?

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, February 23, 2022
  • 86 Time View

ডিজিচেল ডেস্কঃ দেশৰ ৫ ৰাজ্যত বিধানসভাৰ নিৰ্বাচন। উত্তৰ প্ৰদেশ, উত্তৰাখণ্ড, পঞ্জাৱ, মনিপুৰ, গোৱা এই ৫ ৰাজ্যত বিধানসভা নিৰ্বাচন। বিধানসভা নিৰ্বাচন অনুস্থিত হ’বলগীয়া এই ৫ ৰাজ্যৰ ভিতৰত মনিপুৰ হৈছে অসমৰ প্ৰতিবেশী ৰাজ্য। চুবুৰীয়া ৰাজ্য মনিপুৰৰ নিৰ্বাচনত ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ অসমৰ পৰা লৈ যোৱা হৈছে ভালেসংখ্যক যাত্ৰীবাহী বাছ। এনেদৰে যাত্ৰীবাহী বাছ নিৰ্বাচনৰ বাবে মনিপুৰলৈ নিয়াৰ ফলত দুৰ্ভোগ ভূগিছে এতিয়া সাধাৰণ জনতাই।

মনিপুৰৰ মুঠ ৬০ টা সমষ্টিৰ নিৰ্বাচন দুটা পৰ্য্যায়ত অনুস্থিত হ’ব। প্ৰথম পৰ্য্যায়ৰ নিৰ্বাচন ২৭ ফেব্ৰুৱাৰীত আৰু দ্বিতীয় পৰ্য্যায়ৰ নিৰ্বাচন অনুস্থিত হ’ব ৩ মাৰ্চত। এই দুটা পৰ্য্যায়ত অনুস্থিত হ’বলগীয়া নিৰ্বাচনৰ ভোটগণনা হ’ব ১০ মাৰ্চত।

ৰাজহুৱা যান-বাহন মনিপুৰলৈ এনেদৰে নিৰ্বাচনৰ বাবে লৈ যোৱাৰ ফলত হাৰা-শাস্তিৰ সন্মুখীন হৈছে সাধাৰণ জনতা।

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে