February 6, 2023, 9:35 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

নিৰ্বাচনী চমকঃ দুধনৈত একেদিনাই চাৰিটাকৈ আচঁনিৰ শুভ উদ্বোধন বিধায়ক দীপক কুমাৰ ৰাভাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, September 21, 2020
  • 151 Time View

দুধনৈঃ সমাগত বিধানসভা নিৰ্বাচনক কেন্দ্ৰ কৰি ৰাইজৰ মাজত নিজক পুনৰ এবাৰ প্ৰতিষ্ঠা কৰাত উঠিপৰি লাগিছে ৰাজ্যৰ মন্ত্ৰী-বিধায়ক তথা ৰাজনৈতিক নেতাসকল। যোৱা ৫ বছৰে শুই-বহি সমষ্টিবাসীলৈ পিঠি দি থকা বিধায়কসকলেও এতিয়া ৰাইজৰ উন্নয়নৰ কাম হাতত লৈ চমক সৃষ্টি কৰিছে। ৰাজ্যৰ অন্যতম বিধানসভা সমষ্টি দুধনৈতো শাসকীয় দলৰ বিধায়ক দীপক কুমাৰ ৰাভাই শেহতীয়াকৈ গ্ৰহণ কৰিছে তেনে কিছু উন্নয়নমূলক কাম-কাজ। বিধায়ক ৰাভাই দেওবাৰৰ দিনটোতে সমষ্টিটোত ৪টাকৈ আঁচনিৰ শুভ উদ্বোধন কৰে।

দৰংগিৰিৰ ১৭ নম্বৰ ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথৰ পৰা কণ্যাকুচী পাহাৰলৈ যোৱা ৮০০ মিটাৰ পথ উন্নীতকৰণৰ কামৰ শুভাৰম্ভ কৰে বিধায়ক গৰাকীয়ে। ২০১৯-২০ বিত্তীয় বৰ্ষৰ SOPD (G) আচঁনিৰ অধীনত ১৫,৪৪,১৮৯.০০ টকা ব্যয়ৰে পথটি পেলনীয়া প্লাষ্টিকেৰে নিৰ্মাণ কৰা হ’ব। আনহাতে SOPD আচঁনিৰ ৬৪,৭৩,০৪৩.০০ টকা ব্যয় সাপেক্ষে দৰংগিৰি-খাৰকুটা পথৰ পৰা মেলোপাৰালৈ যোৱা ১.১১ কিলোমিটাৰ পথটোৰো শুভ উদ্ধোধন কৰে বিধায়কজনে। ছোটমাটিয়াত ডাবেলি-চেচাঁপানী পথৰ পৰা ডিৰ্মাজাখিলীলৈ যোৱা ডেৰ কিলোমিটাৰ পথ SOPD আচঁনিৰ ৩৪,৫৬,৫২৫.০০ টকা ব্যয় সাপেক্ষ পেলনীয়া প্লাষ্টিকেৰে পথ উন্নীতকৰণৰ কাম আৰু ডাবেলি-চেচাঁপানী পথৰ পৰা বৰপথাৰলৈ যোৱা ১.৪ কিলোমিটাৰ পথ SOPD (G) আঁচনিৰ ১,০২,৪২,০০০ টকা ব্যয়ৰে নৱ নিৰ্মাণৰ পথৰ কাম আনুষ্ঠানিক ভাৱে শুভাৰম্ভ কৰে বিধায়ক দীপক ৰাভাই ।

উল্লেখ্য যে, বৰপথাৰ অঞ্চললৈ যাতায়ত কৰা পথছোৱা দীৰ্ঘদিনৰে পৰা বোকাময় হৈ থকাত যাতায়তৰ ক্ষেত্ৰত ৰাইজে যমৰ যাতনা ভুগি আহিছে৷ ৰাইজৰ দুখ-বেদনাৰ সমভাগী হৈ বিধায়ক দীপক কুমাৰ ৰাভাই চিগনেচাৰ প্ৰজেক্টৰ ধনেৰে উক্ত পথছোৱা নিৰ্মাণৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰি কামৰ শুভাৰম্ভ কৰে ৷ বিধায়ক গৰাকীৰ এনে প্ৰচেষ্টাক ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰাৰ লগতে অঞ্চলবাসী ৰাইজে শলাগ লয়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে