May 25, 2022, 11:41 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ জালত নগাঁও-কাৰ্বি আংলং জিলাৰ ৪ গঁড়ৰ চোৰাং চিকাৰী

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, June 17, 2020
  • 76 Time View

বোকাখাতঃ ৰাজ্যত ক’ৰোনাৰ সংহাৰ অব্যাহত থকাৰ সময়তে নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে চোৰাং চিকাৰীৰ বিৰুদ্ধে অভিযান অব্যাহত ৰাখিছে৷ ৰাজ্যত চোৰাং চিকাৰীয়ে দৌৰাত্ম অব্যাহত ৰখাৰ সময়তে ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যান কাজিৰঙাত গঁড় হত্যাৰ পৰিকল্পনা ৰচনা কৰি থকা এটা চোৰাং চিকাৰীৰ দল নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ জালত পৰিছে৷

বনকৰ্মীৰ তৎপৰতাৰ বাবে গঁড় হত্যাৰ ষড়যন্ত্ৰ বিফল কৰাৰ লগতে চোৰাং চিকাৰীক জালত পেলাই মঙলবাৰে নিশা৷ এক গোপন সুত্ৰ পম খেদি জখলাবন্ধাৰ আৰক্ষী আৰু পুব কাৰ্বি আংলং জিলাৰ আৰক্ষীয়ে চলোৱা যৌথ অভিযানত নগাঁও আৰু কাৰ্বি আংলং জিলাৰ ভিন্ন স্থানৰ পৰা ৪জন চোৰাং চিকাৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷

চোৰাং চিকাৰী কেইজন কুঠৰী ৰাজাআলিৰ বাবুল আলী, নগাঁও কঠিয়াতলিৰ জমিৰ আলী, হাওৰাঘাটৰ জাপন হৰসিং-ক্ৰ-গাঁৱৰ কাংবুৰা টকবী আৰু হাওৰাঘাট ৰংহাং গাঁৱৰ হেমাৰী ইংতি৷ চিকাৰী কেইজনৰ পৰা ৩.৩ ৰাইফল এটা, ৫ ৰাউণ্ড সজীৱ গুলী উদ্ধাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে