February 2, 2023, 3:50 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

নিশাৰ অন্ধকাৰত আৰক্ষী-চোৰাং চিকাৰীৰ সংঘৰ্ষ, নিহত ৩ আৰক্ষী

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, May 15, 2022
  • 82 Time View

মধ্যপ্ৰদেশৰ গুনাত অপৰাধীক গ্ৰেপ্তাৰৰ বাবে যোৱা ৩ আৰক্ষীৰ হত্যা কৰে দুৰ্বত্তই। আৰক্ষীৰ লোকসকলে কৃষ্ণসাৰ হৰিণৰ চোৰাং চিকাৰৰ বিষয়ে তথ্য লাভ কৰি চোৰাং চিকাৰীক ধৰাৰ উদ্দেশ্যৰে আৰোন আৰক্ষী থানাৰ চাগা বৰখেদা গাঁৱত উপস্থিত হৈছিল। আৰক্ষীক দেখা মাত্ৰকে চিকাৰীয়ে গুলীচালনা কৰে। গুলীচালনাত তিনিজন আৰক্ষী নিহত হয়। ঘটনাত দুজন চিকাৰীও নিহত হৈছে। চৰকাৰে মৃত আৰক্ষীৰ পৰিয়ালক এক কোটি টকাৰ ক্ষতিপূৰণ ঘোষণা কৰে।

ঘটনাত পলাতক ছয় চোৰাং চিকাৰীক চিনাক্ত কৰা হৈছে৷ আনহাতে আৰক্ষীৰ গুলীত নিহত চিকাৰী নৌশাদ বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে। গৃহমন্ত্ৰীয়ে কয় যে এজনকৈ মন্ত্ৰীয়ে মৃত আৰক্ষীৰ অন্তিম সংস্কাৰত উপস্থিত থাকিব। ৰাজ্যৰ গৃহ মন্ত্ৰী নৰোত্তম মিশ্ৰৰ মতে সাত গৰু চোৰাং চিকাৰীয়ে ঘটনাটো সংঘটিত কৰিছিল। মুখ্যমন্ত্ৰী ঘটনাস্থলীত পলমকৈ উপস্থিত হোৱাৰ পিছতে আইজি-গোৱালিয়ৰ ৰেঞ্জ অনিল শৰ্মাক পদৰ পৰা আঁতৰাই। তিনিওজন আৰক্ষীক শ্বহীদৰ মৰ্যাদা দিয়া হৈছে৷ পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ বাবে চৰকাৰী চাকৰি।

ঘটনা নিশা সংঘটিত হৈছিল। চোৰাং চিকাৰীৰ সৈতে সংঘৰ্ষত চি ৰাজকুমাৰ জাটৱ, ৰক্ষী নীৰজ ভাৰ্গৱ আৰু সন্তৰাম নিহত হয়। বৰ্তমান আৰক্ষীৰ দ্বাৰা তদন্ত কৰি থকা হৈছে। আৰক্ষী আৰু চোৰাং চিকাৰীৰ মাজত সংঘৰ্ষৰ দুৰ্ভাগ্যজনক ঘটনাক লৈ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে জৰুৰীকালীন উচ্চ পৰ্যায়ৰ বৈঠক আহ্বান কৰে।

মুখ্যমন্ত্ৰী শিৱৰাজ সিং চৌহানে প্ৰাণ হেৰুওৱা আৰক্ষীসকলক শ্বহীদ ঘোষণা কৰে আৰু তেওঁলোকৰ পৰিয়ালক ১ কোটি টকা দিয়াৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। একে সময়তে, তিনিটা পৰিয়ালৰ এজনকৈ সদস্যক চৰকাৰী চাকৰি দিয়া হ’ব। মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কয় যে তেওঁৰ অন্তিম সংস্কাৰ সম্পূৰ্ণ সন্মানৰ সৈতে সম্পন্ন কৰা হ’ব। একে সময়তে ঘটনাস্থলীত পলমকৈ উপস্থিত হোৱাৰ বাবে গোৱালিয়ৰ আইজিক আঁতৰোৱাৰ কথাও ঘোষণা কৰিছে।

ৰাজ্যৰ গৃহ মন্ত্ৰী নৰোত্তম মিশ্ৰাই বিষয়টোৰ বিৱৰণ দি লিখিছিল যে আৰক্ষীয়ে গুণা জিলাৰ আৰোন আৰক্ষী থানা এলেকাত ৭-৮ মটৰচাইকেলত অহা দুৰ্বৃত্তৰ বিষয়ে তথ্য লাভ কৰিছিল। আৰক্ষীয়ে দুৰ্বৃত্তসকলক চাৰিওফালৰ পৰা ঘেৰি ধৰিছিল। যাৰ ওপৰত দুৰ্বৃত্তই গুলীবৰ্ষণ আৰম্ভ কৰে৷ য’ত এছআই ৰাজকুমাৰ জাটভ, হাবিলদাৰ নীলেশ ভাৰ্গৱ আৰু চিপাহী সন্তৰাম নিহত হয়। ঘটনাটো দুখজনক আৰু হৃদয়বিদাৰক। জিলা আৰক্ষী অধীক্ষক আৰু ডিজিপিক ঘটনাটোৰ বিষয়ে অৱগত কৰা হৈছিল। অপৰাধীৰ বিৰুদ্ধে এনে কঠোৰ ব্যৱস্থা লোৱাৰ নিৰ্দেশনা দিয়া হৈছে।

 

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে