February 2, 2023, 12:11 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

নিজ কন্যাক হত্যাৰ অভিযোগ, ৭ বছৰৰ মূৰত মুকলি আকাশৰ তলত ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জী

Reporter Name
  • Update Time : Friday, May 20, 2022
  • 93 Time View

শ্বীনা বৰা হত্যাকাণ্ডৰ গোচৰত বিশেষ চিবিআই আদালতে জামিন দিয়াৰ এদিন পিছতে ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জীয়ে বাইকুল্লা কাৰাগাৰৰ পৰা মুকলি আকাশৰ তললৈ ওলাই আহিছে। বুধবাৰে শ্বীনা বৰা হত্যাকাণ্ডৰ গোচৰত অভিযুক্ত তথা শ্বীনা বৰাৰ মাতৃ ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জীক জামিন প্ৰদান কৰিছিল। গোচৰৰ আন অভিযুক্ত পিটাৰ মুখাৰ্জীক ২০২০ চনৰ ফেব্ৰুৱাৰী মাহত জামিন লাভ কৰিছে। আদালতে চৰ্ত সাপেক্ষে জামিনত মুক্তি দিবলৈ অনুমতি দিছিল যাৰ ভিত্তিত পিটাৰ মুখাৰ্জীক জামিন দিয়া হৈছে। চিবিআই আদালতে একাধিক বাৰ জামিন অস্বীকাৰ কৰাৰ পিছতে ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জীয়ে ফেব্ৰুৱাৰীত উচ্চতম ন্যায়ালয়ত জামিনৰ আবেদন দাখিল কৰিছিল। মাৰ্চ মাহত চিবিআইয়ে উচ্চতম ন্যায়ালয়ত জামিন আবেদনৰ বিৰোধিতা কৰিছিল। চিবিআই আদালতে যিহেতু ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জী এজন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তি সেয়েহে অভিযুক্তপক্ষৰ সাক্ষীসকলক ভাবুকি দি ভিতিগ্ৰস্ত কৰিব পাৰে৷ দেশ কঁপোৱা শ্বীনা বৰা হত্যাকাণ্ডৰ মূল অভিযুক্ত ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জীক জামিন প্ৰদান কৰিছিল দেশৰ উচ্চতম ন্যায়ালয়ে৷

মুখাৰ্জীয়ে চিবিআইলৈ এখন পত্ৰ প্ৰেৰণ কৰি কন্যা শ্বীনা বৰা জীয়াই থকা বুলি দাবী কৰিছিল৷ চিবিআয়ে স্পষ্ট কৰি দিছিল যে, এই বিষয়ত আদালতৰ হস্তক্ষেপ নোহোৱাকে কোনো কথা গ্ৰহণ কৰা নহ’ব৷ ২০১২ চনৰ ২৪ এপ্ৰিলত সংঘটিত হৈছিল শ্বীনা বৰাৰ হত্যাকাণ্ড৷ ২০১৫ চনৰ পৰা শ্বীনা বৰাৰ হত্যাকাণ্ডৰ তদন্ত কৰিছে চিবিআয়ে৷ ২০১২ চনৰ ২৪ এপ্ৰিলত শ্বীনা বৰাৰ হত্যাকাণ্ড সংঘটিত হৈছিল৷ ২০১৫ চনৰ আন এক গোচৰত ইন্দ্ৰাণী মুখাৰ্জীৰ বাহনৰ চালকক আৰক্ষীয়ে আটক কৰিছিল৷ চালক শ্যামবৰ ৰায়ক বেলেগ গোচৰত আটক কৰি সোধ-পোছ কৰাত শ্বীনাৰ হত্যাৰ কথা পোহৰলৈ আহিছিল৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে