February 1, 2023, 1:45 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

নিজামুদ্দিন তবলীগি জামাতত অংশ লোৱা লোকক ‘বলিৰ পঠা’ সজোৱা হৈছিল

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, August 23, 2020
  • 115 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ মুম্বাই উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ ঔৰংগাবাদ পীঠে দিল্লীৰ নিজামুদ্দিনত তবলীগি জামাতত অংশ লবলৈ অহা বিদেশী লোকক বলিৰ পঠা সজোৱা হৈছে আৰু তেওঁলোকৰ বিৰুদ্ধে দেশত কোভিড সংক্ৰমিত কৰাৰ দোষী কৰা হৈছে বুলি কয়৷ ন্যায়ধীশ টি বি নলবাডে আৰু এম জে চেবলিকাৰৰ খণ্ড বিচাৰপীঠে ২৯ বিদেশী জামাতিৰ বিৰুদ্ধে দাখিল কৰা প্ৰাথমিক খাৰিজ কৰি এই মন্তব্য প্ৰকাশ কৰিছে৷

পীঠে কয় যে মহাৰাষ্ট্ৰ আৰক্ষীয়ে এই গোচৰ যন্ত্ৰবদ্ধ ধৰণে কাম কৰিছে৷ ইফালে ৰাজ্য চৰকাৰে ‘ৰাজনৈতিক বাধ্যতা’ৰ বাবে কাম কৰিছে৷ ৰাজধানী দিল্লীস্থিত নিজামুদ্দিনত তবলীগি জামাতৰ কাৰ্যসূচীত পৰ্যটন ভিছা চৰ্তক উলংঘা কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰি ২৯গৰাকী বিদেশী লোকৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতীয় দণ্ড বিধিৰ বহু ধাৰা সন্নিবিষ্ট কৰি গোচৰ ৰুজু হৈছিল৷

মহামাৰী অধিনিয়ম উলংঘা, দুৰ্যোগ অধিনিয়ম-বিদেশী অধিনিয়ম উলংঘাৰ গোচৰত গোচৰ ৰুজু হৈছিল৷ বিচাৰপীঠে দিয়া আদেশত উল্লেখ কৰি কয় যে দিল্লী মৰকজলৈ অহা বিদেশী লোকৰ বিৰুদ্ধে ভুৱা প্ৰচাৰ কৰা হৈছে৷ আদালতে দিয়া আদেশত কোৱা হৈছে যে মহামাৰীৰ বিপদ আহিলে ৰাজনৈতিক চৰকাৰে ‘বলিৰ পঠা’ বিচাৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু পৰিস্থিতিয়ে এই কথাকে কয় যে এই বিদেশীসকলক ‘বলিৰ পঠা’ সজোৱা হৈছে৷

আদালতে আৰু কয় যে তবলীগি জামাতৰ বিৰুদ্ধে ভুৱা প্ৰচাৰ অবাঞ্চিত আছিল৷ জামাতে ৫০ বছৰ ধৰি গতিবিধি চলাই আছে৷ ভাৰতত কোভিড-১৯ৰ সংক্ৰমণৰ পৰিস্থিতি আৰু শেহতীয়া সংখ্যাই ইয়াকে কয় যে এনে তদন্ত হ’ব নালাগিছিল৷ বিদেশী নাগিৰকে যে মছজিদত যাব নোৱাৰে এই ক্ষেত্ৰত একো ৰেকৰ্ড নাই৷ ইয়াক প্ৰমাণ কৰিব নোৱাৰি যে চৰকাৰে প্ৰতিবন্ধকতা লগাইছে৷ দিল্লীত লক-ডাউন আৰম্ভ হোৱাৰ পূৰ্বেই জামাতৰ গতিবিধি বন্ধ হৈ গৈছিল নে চলি আছিল৷ আদালতে আৰু কয় যে কোভিড মহামাৰীৰ পৰিস্থিতি উদ্ভৱ হোৱাৰ সময়ত আমি অধিক সহিষ্ণু হোৱাৰ প্ৰযোজন আছে৷ অধিক সংবেদশীল হোৱাৰ প্ৰয়োজন আছে৷ বৰ্তমানৰ এই আবেদনকাৰীসকলৰ দৰে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে